Drs. W.L. (Wytske) Postma

foto Drs. W.L. (Wytske) Postma
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
Bron: Tweede Kamer der Staten Generaal

Wytske Postma (1977) is sinds 6 december 2023 lid van de Tweede Kamerfractie van NSC. Eerder was zij van 5 juni 2019 tot 31 maart 2021 Tweede Kamerlid voor het CDA. Zij was daarvoor enkele maanden als zelfstandige aangesloten bij een Public Affairs Bureau, na tien jaar te hebben gewerkt bij de ANWB als public affairs professional en manager participatie en vrijwilligers. Daarnaast was ze bij het CDA actief als vrijwilliger bij diverse verkiezingscampagnes en besturen. Zij was campagneleider van Nieuw Sociaal Contract bij de Tweede Kamerverkiezingen 2023. Als Kamerlid houdt zij zich bezig met klimaat, energie en internationaal milieu- en klimaatbeleid.

CDA, NSC
in de periode 2019-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Wytske Liselotte (Wytske)

opmerkingen over de naam en/of titel
Tot november 2019: De Pater-Postma

geboorteplaats en -datum
Hoorn, 16 april 1977, opmerking: of Beets, gem. Zeevang?

2.

Partij/stroming

partij(en)
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), van 2002 tot 2023
  • NSC (Nieuw Sociaal Contract), vanaf 2023

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • beleidsmedewerker CDA-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, van augustus 2002 tot maart 2007
  • managing director, WebRep Associates, van juni 2007 tot juni 2008
  • adviseur public affairs, ANWB, van oktober 2008 tot 1 juli 2015
  • manager participatie en vrijwilligers, ANWB, van 1 juli 2015 tot februari 2019
  • eigenaar/senior adviseur "De Lobby, training en advies", van juni 2018 tot 4 juni 2019
  • associate partner/senior adviseur Hofstaten Public Affairs, van februari 2019 tot 3 juni 2019
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 5 juni 2019 tot 31 maart 2021
  • directeur-bestuurder Stichting De Noordzee, van 1 september 2022 tot 1 december 2023
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 6 december 2023

4.

Partijpolitieke functies

vorige
  • initiator online campagneteam, CDA Tweede Kamerverkiezingen, 2006
  • trainer Eduardo Frei Stichting, vanaf januari 2010
  • campagneleider CDA Zuid-Holland provinciale statenverkiezingen, van oktober 2014 tot april 2015
  • lid bestuur CDA Zuid-Holland, vanaf maart 2015
  • voorzitter CDA afdeling Den Haag, van 2018 tot 2019
  • lid bestuur Eduardo Frei Stichting, vanaf 2020
  • campagneleider Nieuw Sociaal Contract, Tweede Kamerverkiezingen 2023, van 12 september 2023 tot 22 november 2023

5.

Nevenfuncties

huidige
  • gastdocent Universiteit Leiden, vanaf 1 januari 2006

vorige
  • lid bestuur Stichting Omroep Den Haag, van 2021 tot 2022

6.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • v.w.o., Openbare scholengemeenschap West-Friesland

academische studie
  • international business, Universiteit Maastricht, van 1995 tot 2001

cursussen
  • opleiding CDA Talent Academie, van 2014 tot 2015
  • ANWB-leergang management development en training Skills4Managers, van 2016 tot 2017
  • coachend leidinggeven, Schouten & Nelissen, 2018

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich als CDA-Kamerlid bezig met mobiliteit, verkeersveiligheid, wegen, infrastructuur, scheepvaart, CBR, kinderopvang en grotestedenbeleid
  • Bracht in 2020 een initiatiefnota uit over aanpak van hufterig gedrag in het verkeer (35.591)

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Woont in Ypenburg, in de wijk De Bras

9.

Familie/gezin

kinderen
2 kinderen

familierelaties
 


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 8 maart 2021.