A. (Arne) Weverling

foto A. (Arne) Weverlingvergrootglas

Arne Weverling (1974) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD . Hij was in 2009-2017 wethouder van de gemeente Westland en daarnaast actief op het gebied van communicatie, zowel adviserend als uitvoerend. Verder was hij bestuursvoorzitter van de Stichting Westland Marketing. De heer Weverling is woordvoerder visserij, natuur, tuinbouw, regionaal beleid, dierenwelzijn en telecom en post.

VVD
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

Voornaam (roepnaam)

(Arne)

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 30 augustus 1974

Partij/stroming

partij(en)
  • GBW (GemeenteBelang Westland) (lokale partij)
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 2006

Hoofdfuncties/beroepen

  • discussieleider, dagvoorzitter & presentator van debatten, congressen en radio- en televisieprogramma's, van 1992 tot 2008
  • producer, redacteur, presentator, WOS (Westlandse Omroep Stichting), radio en televisie, van april 1988 tot november 1996
  • directeur/eigenaar communicatiebureau Arling B.V., van juli 1994 tot januari 2009
  • certificaathouder zonder zeggenschap, familiebedrijf Weverling Groenprojecten, van 1999 tot 2016 (hoveniersbedrijf)
  • wethouder (van o.a. inrichting en beheer openbare ruimte, ICT en facilitaire zaken, communicatie, cultuur, kust en recreatie) van Westland, van maart 2009 tot mei 2010
  • wethouder (van o.a. arbeidsmigratie, P&O, ICT en facilitaire zaken, communicatie, cultuur, kust en recreatie) van Westland, van mei 2010 tot mei 2014
  • wethouder (van ruimtelijke ordening, bouwen en wonen, arbeidsmigratie en positionering, internationalisering en vestigingsklimaat) van Westland, van mei 2014 tot 1 februari 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 23 maart 2017

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Was al op zijn veertiende actief bij Westland Omroep Stichting
  • Zijn vader was eigenaar van een hoveniersbedrijf

woonplaats
Naaldwijk

e-mailadres
a.weverling@tweedekamer.nl

Uitgebreide versie

uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.