Ir. J.M.C. (Jessica) van Eijs

foto Ir. J.M.C. (Jessica) van Eijsvergrootglas

Jessica van Eijs (1981) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van D66 . Zij was fractievoorzitter van D66 in de gemeenteraad van Eindhoven en adviseur van Atriensis, een bureau dat woningcorporaties adviseert over energie en duurzaamheid. Mevrouw Van Eijs is woordvoerder wonen, ruimtelijke ordening en Omgevingswet, milieu, circulaire economie en innovatie.

D66
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

Voornamen (roepnaam)

Jessica Marie Catherine (Jessica)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Nijmegen, 8 augustus 1981

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66), vanaf 2009

Hoofdfuncties/beroepen

  • verkoopster warenhuis "De Bijenkorf", van november 2005 tot januari 2006
  • tekenaar en assistent-ontwerper "Spierings & Swart Architectenbureau", van oktober 2008 tot september 2010
  • werkzaam bij "Zwaan Fotografie" te Eindhoven, van mei 2011 tot augustus 2011
  • bouwkundig adviseur "Atriensis" te Eindhoven, van augustus 2011 tot maart 2017 (advies aan woningcorporaties over energie en duurzaamheid)
  • lid gemeenteraad van Eindhoven, van 20 november 2012 tot 23 maart 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 23 maart 2017

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Woonde enige tijd in Limburg
  • Is slechthorend door een progessieve gehooraandoening

woonplaats
Eindhoven

e-mailadres
j.veijs@tweedekamer.nl

Publicaties/bronnen

literatuur/documentatie
Mark Lievisse Adriaanse, "'Wat als ik de vraag niet kan verstaan?'", NRC Handelsblad, 18 mei 2017

Uitgebreide versie

uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.