Drs. J.A.M.J. (Joba) van den Berg

foto Drs. J.A.M.J. (Joba) van den Berg
bron: Website CDA.nl

Joba van den Berg (1958) vervangt sinds 29 april 2021 Harry van der Molen in de CDA-Tweede Kamerfractie. Eerder was van 23 maart 2017 tot 31 maart 2021 Tweede Kamerlid. Mevrouw Van den Berg was sinds 2008 directeur sociale zaken bij Bouwend Nederland en daarvoor onder meer werkzaam in personeelsfuncties bij Unilever en advocatenkantoor NautaDutilh. Mevrouw Van den Berg woont in Goes.

CDA
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Jacoba Antonia Maria Joanna (Joba)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 21 augustus 1958

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 1976

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/11)

  • directeur industrial and employee relations, Unilever Nederland Holdings BV te Rotterdam, van januari 2001 tot 1 oktober 2008
  • directeur sociale zaken en ledenservice, Bouwend Nederland, van 1 oktober 2008 tot maart 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 maart 2017 tot 31 maart 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 29 april 2021

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Vervangt op grond van artikel X10 van de Kieswet sinds 29 april 2021 Harry van der Molen als Tweede Kamerlid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • mede-eigenaar HBerg Advies B.V., vanaf 6 november 2015

vorige
  • lid bestuur NVvA (Nederlandse Vereniging van Arbeidsverhoudingen), van januari 2002 tot juli 2006
  • lid bestuur "Vrienden van Cobbenhagen", van juni 2012 tot september 2017

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
adoptiekamerlid bij gehandicaptenorganisatie ASVZ

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Bracht in 2020 een initiatiefnota uit over cosmetische ingrepen zonder medische noodzaak (35.581)
  • Bracht in 2021 de initiatiefnota "Naar minder ziekte en betere zorg: Ontzorg de zorg voor behoud van solidariteit" uit (35.738)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Haar vader was gemeentesecretaris van Vianen (ZH/Utr.)

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 13 maart 2020.