Mr. Ch.J.L. (Chris) van Dam

foto Mr. Ch.J.L. (Chris) van Damvergrootglas

Chris van Dam (1963) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van het CDA . Hij was plaatsvervangend hoofdofficier van justitie in Den Haag en was dat eerder in Amsterdam. Hij begon zijn loopbaan als manager bij de politie in de regio Haaglanden. De heer Van Dam is woordvoerder politie, openbaar ministerie, rechtspraak, grensbewaking, rechtsbijstand, rampenbestrijding en grotestedenbeleid.

CDA
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

Voornamen (roepnaam)

Christiaan Jan Lodewijk (Chris)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Wilp (gem. Voorst, Gld.), 9 juli 1963

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 23 maart 2017
  • plaatsvervangend hoofdofficier Openbaar Ministerie te 's-Gravenhage, vanaf 1 februari 2016
  • plaatsvervangend hoofdofficier Openbaar Ministerie te Amsterdam, van 1 mei 2014 tot 1 februari 2016

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Raad van Toezicht Master Risicomanagement, Universiteit Twente, vanaf 1 mei 2015

vorige
  • voorzitter Exodus Den Haag, van september 2005 tot januari 2013 (reclasseringswerk)
  • voorzitter bestuur wijkvereniging Vogelwijk te 's-Gravenhage, van december 2012 tot februari 2016

afgeleide functies, presidia etc.
lid parlementaire ondervragingscommissie Fiscale constructies (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf april 2017

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Activiteiten

als parlementariër
  • Bracht in 2018 de initiatiefnota "Ruimte voor > vertrouwen > in blauw op straat" (34.928 )

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was in 2007 landelijk OM-projectleider Landelijk Beslaghuis

uit de privésfeer
Zijn echtgenote is leerkracht in het basisonderwijs

e-mailadres
c.vdam@tweedekamer.nl

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.