Drs. W.P.H.J. (René) Peters

foto Drs. W.P.H.J. (René) Petersvergrootglas

René Peters (1975) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van het CDA . Hij was wethouder zorg en welzijn van Oss en daarvoor schoolbestuurder. De heer Peters is woordvoerder armoedebeleid, schuldhulpverlening, jeugdzorg, jeugdreclassering en kinderbescherming.

CDA
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

Voornamen (roepnaam)

Wilhelmus Petrus Henricus Johannes (René)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Oss, 28 juli 1975

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appel)

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 23 maart 2017
  • wethouder (van sociale zaken, jeugd en onderwijs, vanaf 2015: zorg, participatie en welzijn) van Oss, van 20 januari 2011 tot 1 januari 2017
  • eigenaar Peters Onderwijs Advies, van juli 2010 tot april 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

vorige (2/16)
  • lid bestuur Techniek=Troef, van februari 2013 tot 2015
  • columnist "De Regio Sport Courant", van januari 2013 tot oktober 2013

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
ondervoorzitter vaste commissie voor Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 29 november 2017

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Was in 2007-2009 medeoprichter "Young Executive Netwerk"
  • Zijn vader was schooldirecteur, zijn moeder was lerares

e-mailadres
r.peters@tweedekamer.nl

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.