C. (Cem) Laçin

foto C. (Cem) Laçin
bron: Tweede Kamer

Cem Laçin (1986) was van 23 maart 2017 tot 31 maart 2021 Tweede Kamerlid voor de SP. Hij was bestuurder en onderhandelaar bij de FNV en eerder (lead)organizer van FNV Bondgenoten. De heer Laçin was als Kamerlid woordvoerder infrastructuur, verkeer en milieu van de SP.

SP
in de periode 2017-2021: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

(Cem)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 19 januari 1986

3.

Partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • leadorganizer FNV Bondgenoten, van september 2014 tot 1 januari 2016
  • lid bestuur/cao-onderhandelaar FNV Finance (Federatie Nederlandse Vakbeweging), van 1 januari 2016 tot maart 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 maart 2017 tot 31 maart 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

huidige
  • lid bestuur Stichting Sirkaf, vanaf 2018

afgeleide functies, presidia etc.
lid tijdelijke commissie Uitvoeringsorganisaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 20 februari 2020

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Hij is van Turks/Koerdische afkomst. Zijn ouders waren gastarbeiders, onder meer werkzaam in de industrie, de schoonmaak en het onderwijs

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 8 maart 2021.