Mr. A. (Anne) Kuik

foto Mr. A. (Anne) Kuik
bron: Tweede Kamer

Anne Kuik (1987) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van het CDA. Zij was lid en fractievoorzitter in de gemeenteraad van Groningen. Eerder was zij actief in het CDJA en fractie-assistent en liep zij stage bij een advocaten- en notarissenkantoor. Verder werkte mevrouw Kuik bij een rechtsbureau van de Studentenorganisatie Groningen. Sinds 2016 was zij trainee-redacteur bij de EO-Radio. In de Tweede Kamer houdt zij zich bezig met onderwijs (middelbaar beroepsonderwijs), ontwikkelingssamenwerking, preventiebeleid en beleid prostitutie en mensenhandel.

CDA
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

(Anne)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Emmen, 22 januari 1987

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • presentatrice EO (Evangelische Omroep), Radio 1, van januari 2015 tot oktober 2016
  • trainee-redacteur EO (Evangelische Omroep), van januari 2016 tot oktober 2016
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 23 maart 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige
  • voorzitter wijkvereniging Oosterparkwijk te Groningen, van september 2010 tot maart 2014

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
ambassadeur internationale strijd tegen tuberculose, vanaf 25 september 2018

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Presenteerde tussen januari 2015 en september 2016 het EO-radioprogramma 'Dit is de Nacht'

uit de privésfeer
Legde in mei 2014 het fractievoorzitterschap neer toen haar vriend, Paul de Rook, voor D66 in Groningen wethouder van verkeer en cultuur werd. Ook haar portefeuille als raadslid paste zij aan.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.