Drs. S.Th.M. (Sophie) Hermans

foto Drs. S.Th.M. (Sophie) Hermans
bron: Sophie Hermans

Sophie Hermans (1981) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD. Zij was politiek assistent van minister-president Mark Rutte en was dat eerder van minister Stef Blok. Daarvoor werkte zij bij 'De Publieke Zaak" en bij Andersson Elfers Felix. Mevrouw Hermans is woordvoerder langdurige zorg, mantelzorg, thuiszorg, persoonsgebonden budget, toezicht zorg en jeugd, en kwaliteitsbeleid (inclusief Nationale zorgautoriteit).

VVD
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Sophia Theodora Marianne (Sophie)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Nijmegen, 1 mei 1981

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 2002

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • politiek assistent van S.A. Blok, minister voor Wonen en Rijksdienst, van 5 november 2012 tot 14 januari 2015
  • politiek assistent van Mark Rutte, minister-president, van 14 januari 2014 tot 15 maart 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 23 maart 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige
  • voorzitter Stichting Intern Fonds, van 2006 tot 1 december 2018

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.