Drs. Ch. (Christine) Teunissen

foto Drs. Ch. (Christine) Teunissen
bron: © Hans Kouwenhoven

Christine Teunissen (1985) vervangt sinds 11 oktober 2018 in de Tweede Kamerfractie van de Partij voor de Dieren Marianne Thieme. Zij was van 9 juni 2015 tot 11 oktober 2018 Eerste Kamerlid voor die partij en verder gemeenteraadslid (fractievoorzitter) in Den Haag. Eerder was zij persvoorlichter van de Tweede Kamerfractie van de Partij voor de Dieren en een half jaar medewerker van de Eerste Kamerfractie.

PvdD
in de periode 2015-heden: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Christine (Christine)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leidschendam, 6 september 1985

3.

Partij/stroming

partij(en)
Partij voor de Dieren

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/6)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 11 oktober 2018
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 9 juni 2015 tot 10 oktober 2018
  • medewerker fractie Partij voor de Dieren, Eerste Kamer der Staten-Generaal, van januari 2015 tot juni 2015
  • lid gemeenteraad van 's-Gravenhage, van 24 maart 2014 tot 11 oktober 2018

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Vervangt op grond van artikel X10 van de Kieswet vanaf 11 oktober 2018 Marianne Thieme als Tweede Kamerlid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • secretaris APF (Animal Politics Foundation), vanaf december 2015

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

e-mailadres
C.Teunissen@tweedekamer.nl

9.

Amendementen

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.