Drs. H.S. (Hayke) Veldman

foto Drs. H.S. (Hayke) Veldman
bron: Tweede Kamer

Hayke Veldman (1969) is sinds 31 oktober 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD. Eerder was hij dat van 25 juni 2014 tot 23 maart 2017. Hij was geruime tijd beleidsmedewerker bij diverse gemeenten, waaronder Eindhoven en Arnhem. In 2010-2014 was hij eigenaar van een eigen adviesbureau. De heer Veldman was verder fractievoorzitter van de VVD in de gemeenteraad van Nijmegen. Hij is woordvoerder macro-economisch beleid, Europees economisch beleid, innovatie, topsectoren en industriebeleid, alsmede gezondheidsbevordering en preventie.

VVD
in de periode 2014-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Habbo Siebold (Hayke)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zoetermeer, 5 november 1969

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 2001

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/12)

  • manager zorg- en welzijnsbeleid, gemeente Helmond, van mei 2007 tot 1 augustus 2010
  • eigenaar en bestuursadviseur "Veldman management en advies", van augustus 2010 tot juni 2014
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 25 juni 2014 tot 23 maart 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 31 oktober 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/10)
  • voorzitter Auditcommissie, gemeente Nijmegen, van april 2010 tot juli 2014
  • voorzitter rekenkamercommissie, gemeente Rheden, van april 2011 tot juli 2014

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
ondervoorzitter algemene commissie voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 12 december 2017

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 2016 een initiatiefwetsvoorstel in om gemeenten te verplichten de rioolheffing en de afvalstoffenheffing uitsluitend van de gebruiker te heffen (34.542)
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.