R.J. (Rudmer) Heerema

foto R.J. (Rudmer) Heerema
bron: Tweede Kamer

Rudmer Heerema (1978) is sinds 31 oktober 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD. Eerder was hij dat van 3 september 2013 tot 23 maart 2017. Hij is oprichter en was directeur van het Expertisecentrum Onderwijs en Topsport. In 2006-2013 was de heer Heerema lid van de gemeenteraad van Alkmaar en sinds 2010 was hij daar fractievoorzitter van de VVD. In de Tweede Kamer is hij woordvoerder sportbeleid, arbeidsvoorwaarden onderwijspersoneel en primair en voortgezet onderwijs en speciaal en passend onderwijs.

VVD
in de periode 2013-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Rudmer Jornt (Rudmer)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Groningen, 2 februari 1978

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 2002

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • senior projectleider excellentie bij Platform Beta Techniek, van februari 2013 tot september 2013
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 september 2013 tot 23 maart 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 31 oktober 2017
  • landelijk coördinator Onderwijs en Topsport, Stichting LOOT, van 2003 tot 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/4)
  • bestuursadviseur zwemvereniging "DAW" te Alkmaar, van 2011 tot 2013
  • lid bestuur Yvonne van Gennip Talentenfonds, van juli 2017 tot 1 november 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Bracht in 2016 een initiatiefnota uit over beter bewegingsonderwijs op de basisschool gegeven door vakleerkrachten (34.398)
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.