Mr. A.C.L. (Arno) Rutte

foto Mr. A.C.L. (Arno) Ruttevergrootglas

Arno Rutte (1972) is sinds 20 september 2012 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD . Hij was gemeenteraadslid in Groningen en strateeg/specialist social media en online-dialoog bij zorgverzekeraar Menzis. Eerder was hij sectormanager strafrecht bij de rechtbank in Groningen. Hij groeide op in Haaksbergen. De heer Rutte is woordvoerder politie, terrorismebestrijging, crisisbeheersing en rampenbestrijding, cyberveiligheid en drugsbeleid.

VVD
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer

Voornamen (roepnaam)

Arno Cor Lars (Arno)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hengelo (Ov.), 24 april 1972

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 20 september 2012
  • lid gemeenteraad van Groningen, van 11 maart 2010 tot 27 september 2012
  • strateeg/specialist social media en online-dialoog, zorgverzekeraar "Menzis", van augustus 2007 tot 1 oktober 2012

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter Stichting 'Das Boot' te Haren, vanaf 12 december 2014

vorige (2/3)
  • lid Raad van Inspiratie Seets2Meet Groningen, van 1 januari 2014 tot 1 januari 2016
  • lid Raad van Toezicht Biblionet Groningen, van 15 februari 2013 tot 1 januari 2014

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hij was in 2012-2017 woordvoerder curatieve zorg, geestelijke gezondheidszorg, mantelzorg, BOPZ, vrijwilligers, preventie en alcohol- en tabaksbeleid, alsmede sport en cultuur

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Groeide op in Haaksbergen
  • Is zanger in de rock 'n roll-band 'Harige Harry en de Ladyshavers'
  • Zijn vader was accountant, gemeenteraadslid en hoofd van een financiële administratie; zijn moeder was wethouder (1998-2002) en raadslid (2002-2014) in Haaksbergen

e-mailadres
a.rutte@tweedekamer.nl

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.