S. (Selçuk) Öztürk

foto S. (Selçuk) Öztürk

Selçuk Öztürk (1972) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van DENK. Tussen september 2012 en november 2014 maakte hij deel uit van de PvdA-fractie. Daarna vormde hij samen met Tunahan Kuzu een fractie. Zij richtten in 2015 de beweging DENK op, waarvan hij voorzitter is. De heer Öztürk was raadslid in Roermond en lid van Provinciale Staten van Limburg. Daarnaast was hij managementconsultant. In de Tweede Kamer is hij onder meer woordvoerder binnenlandse zaken, economische zaken en defensie.

PvdA, groep-Kuzu/Öztürk (ex-PvdA), DENK
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Selçuk (Selçuk)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Büyükkisla (Turkije), 8 april 1972

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • PvdA (Partij van de Arbeid), tot november 2014
  • DENK, vanaf februari 2015

lid tussentijds gevormde fractie(s)
fractie Groep-Kuzu/Öztürk, van 14 november 2014 tot 23 maart 2017

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 8 november 2012
  • lid Provinciale Staten van Limburg, van 10 maart 2011 tot 1 december 2012
  • lid Provinciale Staten van Limburg, van 20 maart 2003 tot 15 maart 2007

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige
  • lid Stichting "De verre hand", tot 1 september 2012
  • lid Ledenraad Rabobank Roermond-Echt, tot 12 november 2012

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 2017 een initiatiefwetsvoorstel in over uitbreiding van de reikwijdte van de WNT (Wet normering topinkomens). Ook werknemers in de (semi)publieke sector moeten daaronder gaan vallen. (34.818)

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/4)
  • Richtte in februari 2015 samen met Tunahan Kuzu de politieke beweging DENK op
  • Werd op 13 november 2014 samen met Tunahan Kuzu uit de PvdA-fractie gezet, omdat hij weigerde zich door het tekenen van een verklaring onvoorwaardelijk achter het integratiebeleid van minister Asscher te stellen. Aan het vertrek lagen ook verstoorde verhoudingen in de fractie ten grondslag.
  • Nadat hij in 2014 als enige voor een SP-motie over de positie van (Limburgse) pomphouders had gestemd, werd hem voor twee maanden het woordvoerderschap regionaal beleid ontnomen

uit de privésfeer
  • Kwam op 3-jarige leeftijd naar Nederland
  • Zijn vader was fabrieksarbeider

e-mailadres
s.ozturk@tweedekamer.nl

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.