Sj.W. (Sjoerd) Sjoerdsma MSc

foto Sj.W. (Sjoerd) Sjoerdsma MScvergrootglas

Sjoerd Sjoerdsma (1981) is sinds 20 september 2012 lid van de Tweede Kamerfractie van D66 . Hij was als diplomaat betrokken bij de uitzending van Nederlandse militairen naar Soedan en bij het opstarten van de missie in Kunduz. In de Palestijnse gebieden was hij verantwoordelijk voor de mensenrechtenprojecten en rapportages over de politieke situatie en het vredesproces. De heer Sjoerdsma is woordvoerder buitenlandse zaken, vredesmissies, wapenexportbeleid, internationaal strafrecht en emancipatie.

D66
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer

Voornamen (roepnaam)

Sjoerd Wiemer (Sjoerd Wiemer)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Eindhoven, 10 juli 1981

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

Hoofdfuncties/beroepen

  • onderzoeker Economisch Instituut, van april 2002 tot juni 2002
  • marketing officer, Feral Interactive, van september 2002 tot september 2003
  • rijkstrainee Rijksoverheid, van september 2003 tot mei 2005
  • senior beleidsadviseur voor Soedan, ministerie van Buitenlandse Zaken, van mei 2005 tot juli 2007
  • medewerker België, ministerie van Buitenlandse Zaken, van juli 2007 tot juli 2010
  • diplomaat, ambassade te Kabul (Afghanistan), van juli 2010 tot augustus 2011
  • diplomaat, Bureau Nederlandse vertegenwoordiging bij de Palestijnse Autoriteit te Ramallah, van augustus 2011 tot 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 20 september 2012

Activiteiten

als parlementariër
  • Bracht in 2014 de initiatiefnota 'Wereldwijd jezelf kunnen zijn' uit over wereldwijde emancipatie van homoseksuelen, lesbiennes, biseksuelen en transgenders (34.102 )
  • Bracht in 2014 samen met Michiel Servaes (PvdA) een initiatiefnota uit over een geharmoniseerd Europees wapenexportbeleid (34.103 )
  • Diende in 2016 samen met Ahmed Marcouch (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in om de afstandsverplichting bij dubbele nationaliteit te laten vervallen (34.632 )

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Groeide op in Limbricht

woonplaats
's-Gravenhage

e-mailadres
s.sjoerdsma@tweedekamer.nl

Uitgebreide versie

uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.