Drs. V.A. (Vera) Bergkamp

foto Drs. V.A. (Vera) Bergkamp
bron: Tweede Kamer

Vera Bergkamp (1971) is sinds 20 september 2012 lid van de Tweede Kamerfractie van D66. Zij was in 2010-2012 voorzitter van COC Nederland en was daarvan eerder vicevoorzitter. Tevens was zij directeur human resources bij de Sociale Verzekeringsbank. Mevrouw Bergkamp zat sinds 2010 in de deelgemeenteraad van Amsterdam-Centrum. In de Kamer houdt zij zich bezig met langdurige zorg, emancipatie, kunst en cultuur, drugs en familierecht. Zij was lid van de enquêtecommissie Fyra en is fractiesecretaris en lid van het Presidium.

D66
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Vera Alida (Vera)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 1 juni 1971

3.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 20 september 2012
  • lid raad stadsdeel Amsterdam-Centrum, van maart 2010 tot september 2012
  • voorzitter COC Nederland, belangenorganisatie voor lesbische vrouwen, homoseksuele mannen, biseksuelen en transgenders, van juni 2010 tot juni 2012

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • commissaris Koninklijk Theater "Carré" te Amsterdam, vanaf 17 mei 2016

vorige (2/3)
  • lid Toezichtscommissie Scholen a/d Amstel, vanaf 2010
  • columniste tijdschrift "ZijaanZij"

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/4)
  • lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 31 oktober 2017
  • lid commissie ex. art. 9 Wet ministeriële verantwoordelijkheid inzake onderzoek schending vertrouwelijkheid CIVD (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 18 november 2015 tot 28 januari 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/5)
  • Nam in 2017 de verdediging van Boris van der Ham over van een door hem, Naima Azough (GroenLinks) en Anja Timmer (PvdA) in 2010 ingediende initiatiefwetsvoorstel tot toevoeging van handicap en hetero- of homoseksuele gerichtheid als non-discriminatiegrond (eerste lezing grondwetsherziening). Medeverdedigers werden Nevin Özütok en Kirsten van den Hul. (32.411)
  • Diende in 2017 samen met Keklik Yücel (PvdA) en Liesbeth van Tongeren (GL) een initiatiefwetsvoorstel in over verduidelijking van de rechtspositie van transgender personen en intersekse personen (34.650)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

e-mailadres
v.bergkamp@tweedekamer.nl

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.