Mr. J.W.M. (John) Kerstens

foto Mr. J.W.M. (John) Kerstens
bron: Tweede Kamer

John Kerstens (1965) is sinds 5 juni 2018 lid van de Tweede Kamerfractie van de PvdA. Eerder was hij dat van 20 september 2012 tot 23 maart 2017. Daarvoor was de heer Kerstens voorzitter van FNV Bouw en vicevoorzitter van de FNV en eerder werkte hij bij de kappersvakbond en de vakbond van spoorwegbeambten en was hij cao-onderhandelaar bij FNV Bouw. De heer Kerstens is woordvoerder defensie en zorg (thuis- en verpleegzorg).

PvdA
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Johannes Wilhelmus Maria (John)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zegge (gem. Rucphen), 20 januari 1965

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/11)

  • voorzitter FNV Bouw, van 1 juni 2009 tot september 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 2012 tot 23 maart 2017
  • zelfstandig adviseur pensioen, sociaal domein en arbeidsmarkt, van mei 2017 tot 1 juni 2018
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 5 juni 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid bestuur Child Learn Nederland
  • voorzitter Sociaal Fonds Huisartsenzorg

vorige (2/9)
  • voorzitter Permanent Comité Bouw, EFBH (Europese Federatie Bouw- en Houtarbeiders)
  • lid World Council Building and Woodworkers International

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
ondervoorzitter vaste commissie voor Financiën (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 20 november 2012 tot 29 januari 2015

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Bracht in 2015 samen met Roelof van Laar de initiatiefnota 'Eerlijk werk wereldwijd' uit (34.311)

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.