Mr. F. (Foort) van Oosten

foto Mr. F. (Foort) van Oostenvergrootglas

Foort van Oosten (1977) is sinds 20 september 2012 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD . Hij was in 2011-2012 wethouder van Schiedam. Eerder was hij advocaat en voorzitter van de Rekenkamer in de gemeente Leiderdorp. De heer Van Oosten is woordvoerder justitie (onder meer aanpak criminaliteit, strafrecht, justitieel jeugdbeleid, rechterlijke organisatie, rechtsbijstand, uitvoeringsketen), alsmede koninklijk huis.

VVD
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer

Voornaam (roepnaam)

Foort (Foort)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Dordrecht, 25 juni 1977

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 2002

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 20 september 2012
  • wethouder (van financiën, vastgoed en grondzaken, herstructurering bedrijventerreinen, sport en recreatie en aanleg A4) van Schiedam, van 30 september 2011 tot 20 september 2012
  • lid gemeenteraad van Schiedam, van 27 september 2007 tot 30 september 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

huidige
  • vicevoorzitter Raad van Toezicht Stichting Primo te Schiedam (primair openbaar onderwijs), vanaf juni 2017

vorige (2/4)
  • formateur collegevorming gemeente Albrandswaard, april 2018
  • lid Raad van Toezicht Bibliotheek Schiedam, van 8 november 2013 tot 19 december 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • voorzitter Contactgroep België (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 12 december 2017
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Infrastructuur en Waterstaat (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 22 november 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Diende in 2015 samen met Magda Berndsen (D66) en Jeroen Recourt (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in over herziening van het stelsel van partneralimentatie (34.231 )
  • Diende in 2014 samen met Magda Berndsen (D66) en Jeroen Recourt (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in over het beperken van de omvang van de gemeenschap van goederen in het huwelijksvermogensrecht. Dit wetsvoorstel werd in 2017 aangenomen. (33.987 )

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

Wetenswaardigheden

e-mailadres
f.voosten@tweedekamer.nl

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.