Dr. E.E.W. (Eppo) Bruins

foto Dr. E.E.W. (Eppo) Bruinsvergrootglas

Eppo Bruins (1969) is sinds 2 december 2015 lid van de Tweede Kamerfractie van de CU . Hij was directeur van de Technologiestichting STW en voorzitter van ForumC, het christelijk forum voor geloof, wetenschap en samenleving, en is hoofdredacteur van het blad van het wetenschappelijk instituut van de ChristenUnie. Hij is woordvoerder financiën, economische zaken (innovatie, ondernemerschap, bedrijfslevenbeleid), sociale zaken, visserij en beroepsonderwijs, hoger onderwijs en wetenschap.

ChristenUnie
in de periode 2015-heden: lid Tweede Kamer

Voornamen (roepnaam)

Eppo Egbert Willem (Eppo)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Apeldoorn, 19 september 1969

Partij/stroming

partij(en)
  • CDA (Christen-Democratisch Appel), tot 2011
  • ChristenUnie, vanaf 2011

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 2 december 2015
  • directeur Technologiestichting STW, van 1 mei 2008 tot 1 december 2015
  • instituutsmanager LION (Leids Instituut voor Onderzoek in de Natuurkunde), van februari 2004 tot 1 januari 2007

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Raad van Advies TEDx Binnenhof, vanaf oktober 2013
  • lid adviesraad Lorentz Center, vanaf april 2014

vorige (2/9)
  • lid Raad van Advies Keygene N.V., van januari 2013 tot december 2015
  • lid Raad van Toezicht Leidse Instrumentenmakers School, van september 2012 tot december 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
lid parlementaire ondervragingscommissie Fiscale constructies (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 30 november 2016

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Bracht in 2018 samen met Pieter Omtzigt (CDA) een initiatiefnota uit over het nabestaandenpensioen (34.996 )
  • Bracht in 2016 een initiatiefnota uit over maatregelen om meer (mannelijke) onderwijzers te krijgen ('Kerels voor de klas, onderwijsmaatregelen die goed zijn voor jongens én meisjes (en ook voor juffen en meesters)') (34.587 )

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was scheepswerktuigkundige

e-mailadres
e.bruins@tweedekamer.nl

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 13 mei 2014.