Drs. R.K. (Carla) Dik-Faber

foto Drs. R.K. (Carla) Dik-Fabervergrootglas

Carla Dik-Faber (1971) is sinds 20 september 2012 lid van de Tweede Kamerfractie van de CU. Zij was lid van Provinciale Staten van Utrecht en raadslid in Veenendaal. Eerder was zij freelance kunsthistorica. Mevrouw Dik is woordvoerster landbouw, natuur, milieu en klimaat, wonen en ruimtelijke ordening, cultuur, (verpleeg)zorg en medische ethiek.

ChristenUnie
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer

voornamen (roepnaam)

Roelofje Klazina (Carla)

personalia

geboorteplaats en -datum
Voorburg, 6 mei 1971

levensbeschouwing
Nederlands Gereformeerd

partij/stroming

partij(en)
ChristenUnie

hoofdfuncties/beroepen

  • projectmedewerker "Instituut Collectie Nederland", 1991
  • hoofd afdeling secretariaat, "Instituut Collectie Nederland", 1992
  • junior beleidsmedewerker afdeling positionering en profilering, M(aatschappelijke) O(ndernemers) Groep, van 1998 tot 2001
  • freelance kunsthistorica, van januari 2002 tot maart 2007
  • lid gemeenteraad van Veenendaal, van 23 april 2003 tot 16 maart 2010
  • lid Provinciale Staten van Utrecht, van 15 maart 2007 tot 20 september 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 20 september 2012

activiteiten

als parlementariër
  • Bracht in 2014 de initiatiefnota 'Aanpak Voedselverspilling" uit (34.087)
  • Diende in 2016 samen met Roelof van Laar (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in over erkenning van de Nederlandse gebarentaal (34.562)
  • Werd in 2017 medeondertekenaar van een door Diederik Samsom (PvdA) en Jesse Klaver (GL) in 2016 ingediend initiatiefwetsvoorstel over nationale maatregelen in het kader van de in Parijs gemaakte mondiale klimaatafspraken (34.534)

wetenswaardigheden

woonplaats
Veenendaal

e-mailadres
c.dik@tweedekamer.nl

publicaties/bronnen

literatuur/documentatie
Karen Zandbergen, "'Het bijna-jat-gedrag ken ik niet uit de lokale politiek'", Trouw 7 januari 2013

uitgebreide versie

uitgebreide versie
In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.