Mr. G. (Gidi) Markuszower

foto Mr. G. (Gidi) Markuszowervergrootglas

Gidi Markuszower (1977) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van de PVV . In 2015-2017 was hij Eerste Kamerlid. De heer Markuszower was directeur van VAT-it, een internationale onderneming op het gebied van teruggave van b.t.w. Eerder was hij adviseur van de VVD en woordvoerder van Likoed Nederland. In de Eerste Kamer was hij voorzitter van de vaste commissie voor Immigratie en Asiel en JBZ-zaken. Als Tweede Kamerlid houdt de heer Markuszower zich bezig met veiligheid en justitie en sport.

PVV
in de periode 2015-heden: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Voornaam (roepnaam)

Gideon (Gidi)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Tel Aviv (Israël), 27 oktober 1977

Partij/stroming

partij(en)
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)
  • PVV (Partij voor de Vrijheid)

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 23 maart 2017
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 9 juni 2015 tot 23 maart 2017
  • lid Raad van Bestuur VAT IT Groep S.a.r.l., vanaf september 2012
  • managing director VAT IT Benelux, Frankrijk en Monaco, vanaf 1 januari 2010

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

huidige
  • lid bestuur Likoed Nederland, vanaf 1999
  • penningmeester Nederlands-Israëlitisch Kerkgenootschap, vanaf 1 juli 2014

vorige (2/7)
  • lid bestuur Centraal Joods Overleg, van juni 2014 tot 1 juli 2015
  • lid Kerkeraad Nederlands-Israëlitische Hoofdsynagoge, van 2009 tot 1 april 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Immigratie en Asiel/JBZ-raad (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 16 juni 2015 tot 23 maart 2017

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 2017 een initiatiefwetsvoorstel in over het invoeren van een minimumstraf voor sommige zware misdrijven (34.846 )

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Hij is actief in Likoed Nederland en was eerder woordvoerder van die organisatie
  • Trok zich in 2010 terug als Tweede Kamerkandidaat. Minister Hirsch Ballin waarschuwde Geert Wilders dat Markuszower betrokken was bij een organisatie die informatie had overgedragen aan een buitenlandse mogendheid (vermoedelijk via de Israëlische Mossad) en er daarom een risico bestond voor de integriteit. Hij noemde de aantijging absurd, maar trok zich wel terug.

uit de privésfeer
Zijn vader was eigenaar van een textielhandel

e-mailadres
g.markuszower@tweedekamer.nl

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.