Mr. G. (Gidi) Markuszower

foto Mr. G. (Gidi) Markuszower
bron: Tweede Kamer

Gidi Markuszower (1977) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van de PVV. In 2015-2017 was hij Eerste Kamerlid. De heer Markuszower was directeur van VAT-it, een internationale onderneming op het gebied van teruggave van b.t.w. Eerder was hij adviseur van de VVD en woordvoerder van Likoed Nederland. In de Eerste Kamer was hij voorzitter van de vaste commissie voor Immigratie en Asiel en JBZ-zaken. Als Tweede Kamerlid houdt de heer Markuszower zich voornamelijk bezig met justitie en veiligheid.

PVV
in de periode 2015-heden: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Gideon (Gidi)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Tel Aviv (Israël), 27 oktober 1977

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie) (als medewerker van Kamerlid Van Schijndel)
  • PVV (Partij voor de Vrijheid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • managing director VAT IT Benelux, Frankrijk en Monaco, vanaf 1 januari 2010
  • lid Raad van Bestuur VAT IT Groep S.a.r.l., vanaf september 2012
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 9 juni 2015 tot 23 maart 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 23 maart 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/9)
  • lid bestuur Centraal Joods Overleg, van juni 2014 tot 1 juli 2015
  • penningmeester Nederlands-Israëlitisch Kerkgenootschap, van 1 juli 2014 tot juni 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Immigratie en Asiel/JBZ-raad (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 16 juni 2015 tot 23 maart 2017

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 2017 een initiatiefwetsvoorstel in over het invoeren van een minimumstraf voor sommige zware misdrijven (34.846)
  • Nam in 2018 van Geert Wilders de medeverdediging over van een initiatiefwetsvoorstel over administratieve detentie in het belang van de nationale veiligheid. De andere verdedigers zijn Marcel de Graaf en Sietse Fritsma. (34.747)

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was actief in Likoed Nederland en eerder woordvoerder van die organisatie
  • Trok zich in 2010 terug als Tweede Kamerkandidaat. Minister Hirsch Ballin waarschuwde Geert Wilders per brief dat Markuszower betrokken was bij een organisatie die informatie had overgedragen aan een buitenlandse mogendheid (vermoedelijk via de Israëlische Mossad) en er daarom een risico bestond voor de integriteit. Markuszower noemde de aantijging absurd, maar trok zich wel terug.
 

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.