Drs. R.J. (Reinette) Klever

foto Drs. R.J. (Reinette) Klever
bron: Hans Kouwenhoven

PVV-Kamerlid. Bedrijfseconome, die voor zij in de politiek kwam in binnen- en buitenland ervaring opdeed in de logistieke dienstverlening en meewerkte in het bedrijf van haar echtgenoot. Was een jaar Eerste Kamerlid en zat daarna vijf jaar in de Tweede Kamer, waar zij zich bezighield met economische zaken en curatieve zorg. Als woordvoerder energie kruiste zij vaak de degens met minister Kamp, onder meer over de gaswinning in Groningen. Tegenstander van maatregelen in het kader van de klimaatverandering. Zo keerde zij zich fel tegen plannen om windmolens te plaatsen. Op het gebied van de zorg zette zij zich in voor het bestrijden van fraude.

PVV
in de periode 2011-2017: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Reinette Joanne (Reinette)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Weesp, 21 juli 1967

3.

Partij/stroming

partij(en)
PVV (Partij voor de Vrijheid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/5)

  • beheerder familievermogen, Asap Investment Holding BV, van 2004 tot september 2012
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 7 juni 2011 tot 20 september 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 2012 tot 23 maart 2017
  • projectmanager en adviseur Asap Investment, vanaf december 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
vicevoorzitter vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 21 juni 2011 tot 20 september 2012

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 2013 een motie van wantrouwen in tegen minister Schippers vanwege de aanpak van zorgfraude. De motie werd verworpen, waarbij alleen de fracties van PVV en SP voor stemden.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.