G.J.F. (Gabriëlle) Popken LL.M

foto G.J.F. (Gabriëlle) Popken LL.M
© Hans Kouwenhoven

Gabriëlle Popken (1983) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van de PVV. Van 3 april tot 20 juli 2018 was zij met zwangerschaps- en bevallingsverlof. In 2011-2017 was zij Eerste Kamerlid. Mevrouw Popken was eerder medewerker van PVV-fractievoorzitter Geert Wilders. In de Eerste Kamer hield zij zich onder meer bezig met veiligheid en justitie en asiel en immigratie. Als Tweede Kamerlid is mevrouw Popken woordvoerder defensie.

PVV
in de periode 2011-heden: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Gabriëlle Johanna Francina (Gabriëlle)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Geleen, 21 augustus 1983

3.

Partij/stroming

partij(en)
PVV (Partij voor de Vrijheid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • junior bedrijfsjurist, ATC Corporate Services, van 2008 tot 2009
  • medewerker G. Wilders, fractievoorzitter PVV Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 4 mei 2009
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 7 juni 2011 tot 8 september 2015
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 29 december 2015 tot 23 maart 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 maart 2017 tot 31 maart 2018 (werd vanwege zwangerschaps- en bevallingsverlof tijdelijk vervangen)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 20 juli 2018

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet van 8 september tot 29 december 2015 als Eerste Kamerlid vervangen door Peter van Dijk
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet van 3 april tot 20 juli 2018 als Tweede Kamerlid vervangen door Emiel van Dijk

5.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa, vanaf oktober 2011

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Was tijdens haar studie serveerster in een restaurant

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.