Mr.Drs. M.M. (Margreet) de Boer

foto Mr.Drs. M.M. (Margreet) de Boer
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal

Margreet de Boer (1964) is sinds 11 juni 2019 lid van de GroenLinks-fractie in de Eerste Kamer. Eerder was zij dat in 2011-2015. Zij is advocaat bij een Amsterdams advocatenkantoor en eigenaar van een adviesbureau op het gebied van emancipatie en recht. Daarvoor was zij onder meer directeur van het Clara Wichmann Instituut, expertisecentrum voor vrouw en recht, voorzitter van het Feministisch Netwerk in GroenLinks en lid van de raad van deelgemeente Amsterdam-West. Van geboorte Friezin en dochter van GroenLinks-senator Wim de Boer. Mevrouw De Boer is voorzitter van de vaste commissie voor Justitie en Veiligheid.

GroenLinks
in de periode 2011-heden: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Martha Margretha (Margreet)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Uitwellingerga (gem. Wymbritseradeel), 21 november 1964

3.

Partij/stroming

partij(en)
GroenLinks

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/11)

  • partner in "Rights4Change", vanaf 2011
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 7 juni 2011 tot 9 juni 2015
  • advocaat, "Van Kempen cs Advocaten" te Amsterdam, vanaf 1 januari 2014 (gespecialiseerd in personen- en familierecht en rechtbijstand aan slachtoffers)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 11 juni 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • voorzitter Raad van Toezicht Stichting "De Omslag" te Amsterdam
  • lid bestuur Vereniging voor Vrouw en Recht Clara Wichmann, vanaf 23 november 2017

vorige (2/12)
  • lid bestuur Stichting "De Omslag" te Amsterdam, vanaf 24 november 2011
  • lid bestuur "CoMensha" (coördinatiecentrum mensenhandel), van 8 februari 2012 tot 1 januari 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
voorziter vaste commissie voor Justitie en Veiligheid (Eerste Kamer der Staten-Generaal), vanaf 18 juni 2019

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Haar zus is gemeenteraadslid in Utrecht

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.