Mr. R.A. (Rik) Janssen

foto Mr. R.A. (Rik) Janssen

Rik Janssen (1957) verving van 11 januari tot 14 april 2011 in de SP-Tweede Kamerfractie Sadet Karabulut, die met zwangerschaps- en bevallingsverlof was. Rik Janssen was zelfstandig horecaondernemer in Scheveningen en is justitiemedewerker van de SP-Tweede Kamerfractie. Sinds 27 april 2011 is hij lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland.

SP
in de periode 2011: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Rik Arend (Rik)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Arnhem, 30 december 1957

3.

Partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid Gedeputeerde Staten (belast met onder meer milieu, bodemsanering, water en vervoer over water, cultureel erfgoed) van Zuid-Holland, vanaf 27 mei 2015
  • lid Gedeputeerde Staten (belast met bestuur, jeugdzorg en maatschappelijke participatie en milieu) van Zuid-Holland, van 27 april 2011 tot 27 mei 2015
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 12 januari 2011 tot 14 april 2011

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 11 januari tot 14 april 2011 Sadet Karabulut als Tweede Kamerlid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Ging na een auto-ongeluk in 1998, waarbij hij een hersenbeschadiging opliep, rechten studeren om te revalideren

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.