J.M. (Jan) Paternotte

foto J.M. (Jan) Paternottevergrootglas

Jan Paternotte (1984) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van D66 . Hij was gemeenteraadslid en fractievoorzitter van D66 in Amsterdam. Eerder was hij beleidsmedewerker van D66-europarlementariër Marietje Schaake en vier jaar duo-raadslid en voorzitter van de Jonge Democraten (2004-2005). Als Tweede Kamerlid houdt hij zich bezig met economische zaken, midden- en kleinbedrijf, financiële markten, marktordening en mededinging, luchtvaart en toerisme en integratie.

D66
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

Voornamen (roepnaam)

Jan Maarten (Jan)

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Hertogenbosch, 26 februari 1984

levensbeschouwing
protestants

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

Hoofdfuncties/beroepen

  • trainee bij RTL Nieuws in New York, van 2008 tot 2009
  • part-time beleidsadviseur Marietje Schaake, lid Europees Parlement, van augustus 2009 tot juni 2010
  • lid gemeenteraad van Amsterdam, van 11 maart 2010 tot 1 april 2017
  • senior adviseur en dagvoorzitter &Maes, van 2012 tot 6 april 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 23 maart 2017

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Groeide op in Hurwenen, Maarssen en Groenekan
  • Zijn vader was groepsdirecteur p&o van Sara Lee/Douwe Egberts
  • Zijn moeder was belangenbehartiger van Balans, de landelijke oudervereniging voor ouders van kinderen met opvoedingsproblemen

woonplaats
Amsterdam

e-mailadres
j.paternotte@tweedekamer.nl

Publicaties/bronnen

literatuur/documentatie
Bas Soetenhorst, "Jan Paternotte (D66). Van politicusje spelen nu rijp voor het echte werk?, Het Parool, 1 maart 2014

Uitgebreide versie

uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 8 november 2014.