W.J.H. (Helma) Lodders

foto W.J.H. (Helma) Lodders
bron: Tweede Kamer

Helma Lodders (1968) is sinds 17 juni 2010 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD. Zij was zes jaar wethouder in Zeewolde en was daarna zelfstandig adviseur. Mevrouw Lodders werd opgeleid voor de kraamzorg en werkte onder meer in de financiële dienstverlening. Zij is onder meer woordvoerster landbouw, fiscale zaken, financiële verhoudingen lagere overheden, alsmede kredietfaciliteiten, kansspelen en muntwezen. Zij is sinds september 2014 voorzitter van de vaste commissie voor Volksgezondheid, Welzijn en Sport.

VVD
in de periode 2010-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Wilhelmina Jenneke Helena (Helma)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Klundert, 21 juni 1968

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1991

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 17 juni 2010
  • eigenaar "Lodders" organisatie en adviesbranche, vanaf 2008
  • wethouder (van onder meer economische zaken, recreatie, verkeer en vervoer, sport, nutsbedrijven, water, milieu, en vanaf 2007 tevens onderwijs) van Zeewolde, van april 2002 tot 1 juli 2008

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • mede-eigenaar Lodders B.V. (30% eigenaar windturbine)
  • voorzitter Raad van Toezicht Omroep Flevoland, vanaf november 2014

vorige (2/6)
  • lid Raad van Toezicht RSG "Slingerbos/Levant", school voor vmbo t/m vwo, vanaf 1 januari 2011
  • lid Raad van Toezicht Omroep Flevoland, van februari 2010 tot november 2014

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • ondervoorzitter algemene commissie voor Wonen en Rijksdienst (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 21 november 2012 tot 23 september 2014
  • voorzitter vaste commissie voor Volksgezondheid, Welzijn en Sport (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 23 september 2014

comités van aanbeveling, erefuncties etc. (2/4)
  • lid Comité van Aanbeveling Vereniging Flevoboulevard, vanaf april 2013
  • lid Comité van Aanbeveling Stichting Wierde te Breda, vanaf september 2011

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Diende in 2015 een initiatiefwetsvoorstel in over de mogelijkheid van het gedurende de gehele uitkeringsperiode flexibel maken van pensioenaanspraken. Het voorstel is in 2016 aangenomen. (34.255)
  • Diende in 2012 met haar fractiegenoot Charlie Aptroot een initiatiefwetsvoorstel in over opheffing van de publiekrechtelijke bedrijfsorganisaties (Wet opheffing product- en bedrijfschappen). Het voorstel werd in 2018 ingetrokken. (33.314)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Haar vader was landbouwer

e-mailadres
h.lodders@tweedekamer.nl

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.