E. (Erik) Ziengs

foto E. (Erik) Ziengs
bron: Erik Ziengs

Erik Ziengs (1960) is sinds 17 juni 2010 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD. Hij was eigenaar van een groothandel in reclame- en sportartikelen Verder was hij zes jaar voorzitter van de VVD-Kamercentrale in Drenthe en daarvoor voorzitter van de VVD-afdeling Assen. De heer Ziengs houdt zich in de Kamer bezig met milieu, bodem, vervoer (spoor, openbaar vervoer, fiets) en markt & overheid en drank- en horecawet. Hij is voorzitter van de vaste commissie voor Binnenlandse Zaken.

VVD
in de periode 2010-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Erik (Erik)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hoogersmilde (gemeente Smilde), 27 september 1960

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1981

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • eigenaar/directeur handelsonderneming, van 1983 tot 1988
  • eigenaar/directeur groothandel in sport- en promotiekleding en reclame-beletteringsbedrijf "De Waard Sport en Reklame", vanaf 1988
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 17 juni 2010

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • voorzitter Liberale Club van 100 in Drenthe, vanaf 2010
  • lid Raad van Toezicht Internationaal Perscentrum "Nieuwspoort", vanaf februari 2015

vorige (2/6)
  • lid algemeen en dagelijks bestuur Internationaal Perscentrum "Nieuwspoort", van februari 2011 tot februari 2015
  • lid Adviesraad MKB Infra, van januari 2013 tot 10 maart 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • ondervoorzitter algemene commissie voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 21 november 2012
  • voorzitter vaste commissie voor Binnenlandse Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 23 november 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Bracht in 2015 samen met Kees Verhoeven (D66) een initiatiefnota uit over de Wet Markt en Overheid (34.316)
  • Diende in 2018 een initiatiefwetsvoorstel in over het mogelijk maken van gemengd kleinhandelsbedrijf, onder meer door wijziging van de Drank- en Horecawet (34.961)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer (3/4)
  • Zijn echtgenote is eigenares van een kapperszaak. Hij deed daarvoor de bedrijfsvoering.
  • Zijn broer Berthold was Statenlid voor de VVD in Drenthe (2007-2011) en campagneleider bij drie verkiezingen in Drenthe
  • Zijn vader was directeur van een agrarische handelsmaatschappij

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.