Drs. W. (Wassila) Hachchi

foto Drs. W. (Wassila) Hachchi

Talentvolle D66-politica, die door haar overhaaste vertrek naar de Verenigde Staten in 2016 echter veel commotie en vragen opriep. Kwam in 2010 voor D66 in de Tweede Kamer en hield zich met name bezig met defensie, lucht- en scheepvaart en Koninkrijksrelaties. Was ook lid van de parlementaire enquêtecommissie woningcorporaties. Na haar studie bedrijfskunde had zij een officiersopleiding bij de Koninklijke Marine gevolgd en daarna was zij officier Logistieke Dienst. Was vervolgens ambtenaar op het ministerie van Economische Zaken en hoofd planning en controle bij de Commando DienstenCentra van het ministerie van Defensie. In 2007 Jonge Ambtenaar van het Jaar.

D66
in de periode 2010-2016: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Wassila (Wassila)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 6 januari 1980

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • D66 (Democraten 66), van 2006 tot april 2016
  • D66 (Democraten 66), vanaf oktober 2018

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • hoofd Planning & Control, Commando DienstenCentra, ministerie van Defensie, van 2009 tot juni 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 juni 2010 tot 20 januari 2016
  • zelfstandig coach/trainer

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter 'Dialogue Digital', online internationaal platform voor dialoog, vanaf mei 2015

vorige (2/5)
  • lid Parlementaire Assemblee van de NAVO, tot januari 2016
  • eigenaar 'Dialogue Digital', online internationaal platform voor dialoog, van 6 mei 2014 tot mei 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • lid parlementaire enquêtecommissie Woningcorporaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 16 april 2013 tot 21 april 2015
  • lid tijdelijke commissie Onderzoek Breed welvaartsbegrip (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 6 oktober 2015 tot 20 januari 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in januari 2008 gekozen tot Jonge Ambtenaar van het Jaar (2007)
  • Actief in Platform Internationale Veiligheid en Defensie van D66
  • Werd in januari 2016 lid van het campagneteam Hillary Clinton, Democratisch kandidaat presidentschap VS

uit de privésfeer
Zij groeide op in Breda

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.