Dr. G. (Geart) Benedictus

foto Dr. G. (Geart) Benedictus
bron: Fotobureau Dijkstra

Expert op veterinair gebied uit Friesland, die twee jaar Eerste Kamerlid voor het CDA was. Hij is zelfstandig adviseur in de agrarische sector en was lid van de Staten van Fryslân. Eerder was hij dierenarts en directeur van het Gezondheidscentrum voor Dieren in Noord-Nederland. Daarnaast bekleedde hij diverse functies op veterinair gebied en in landbouworganisaties en was hij onder meer voorzitter van de Bond van Friese vogelwachten.

CDA
in de periode 2009-2011: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Geert (Geart)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Garijp (gem. Tietjerksteradeel), 11 augustus 1952

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • zelfstandig adviseur in de agrarische sector, vanaf 2001
  • lid Provinciale Staten van Fryslân, van 20 maart 2003 tot 16 september 2009
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 19 mei 2009 tot 7 juni 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/9)
  • lid Bestuurlijk Overleg Veenweide
  • voorzitter adviesraad Fokwaarden, vanaf september 2018

vorige (2/34)
  • informateur en formateur college van Gedeputeerde Staten van Fryslân, van maart 2015 tot april 2015
  • voorzitter Stichting GES (Genetisch Evaluatie Stieren), van 2010 tot mei 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
vicevoorzitter Provinciale Staten van Fryslân, van 2007 tot 16 september 2009

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn broer was wethouder van Skasterlân, Kollumerland en Nieuwkruisland en De Fryske Marren

verkiezingen
  • Stond in 2011 bij de Eerste Kamerverkiezingen op de 13e (onverkiesbare) plaats op de CDA-kandidatenlijst

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.