H.J. (Hugo) Polderman

foto H.J. (Hugo) Polderman

'Groen' SP-Tweede Kamerlid uit Roosendaal. Kwam in december 2006 als 25e en laatste in de SP-fractie en ontpopte zich daar als pleitbezorger van natuurbehoud, dierenwelzijn en van handhaving van voedselkwaliteit. Was voor hij Kamerlid werd welzijnswerker, Statenlid in Noord-Brabant en fractievoorzitter van de SP in de gemeenteraad van zijn woonplaats. Gewaardeerd Kamerlid, die beschikte over fijnzinnige humor. Na zijn Kamerlidmaatschap was hij twee jaar wethouder van zorg in zijn woonplaats.

SP
in de periode 2006-2010: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Hugo Jan (Hugo)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Goes, 6 juni 1951

3.

Partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • lid Provinciale Staten van Noord-Brabant, van 13 april 1999 tot 15 maart 2007
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 5 december 2006 tot 17 juni 2010
  • wethouder (van zorg, jeugdzorg en volksgezondheid) van Roosendaal, van 23 april 2014 tot 1 oktober 2016

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 2008 door 'Natuurmonumenten' uitgeroepen tot groenste politicus van 2007/2008

verkiezingen
  • Hij was bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2006 nummer 29 op de SP-kandidatenlijst in de kieskring Tilburg.
 

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.