B. (Barry) Madlener

foto B. (Barry) Madlener
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Tweede Kamer

Barry Madlener (1969) is sinds 20 september 2012 lid van de Tweede Kamerfractie van de PVV. Hij was van 14 juli 2009 tot 20 september 2012 lid van het Europees Parlement voor de PVV. In de periode 30 november 2006-14 juli 2009 was hij al eerder Tweede Kamerlid. De heer Madlener is makelaar en was in de periode 2002-2007 gemeenteraadslid van Leefbaar Rotterdam. Bij de Europese verkiezingen van 2009 was hij lijsttrekker van de PVV. In de Tweede Kamer was hij sinds het aantreden van het kabinet-Rutte III de woordvoerder landbouw. Hij hield zich lang bezig met verkeer en volkshuisvesting. De heer Madlener is de beoogde minister van Infrastructuur en Water.

PVV
in de periode 2006-heden: kandidaat-minister, lid Tweede Kamer, lid Europees Parlement

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Barry (Barry)

geboorteplaats en -datum
Leiden, 6 januari 1969

2.

Partij/stroming

partij(en)
  • Leefbaar Rotterdam (lokale partij)
  • PVV (Partij voor de Vrijheid)

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • makelaar (bedrijfspanden), eigenaar Erasmus Makelaardij, tot 2008
  • lid gemeenteraad van Rotterdam, van 14 maart 2002 tot 1 juli 2007
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 november 2006 tot 14 juli 2009
  • lid Europees Parlement, van 14 juli 2009 tot 20 september 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 20 september 2012

4.

Partijpolitieke functies

overzicht
  • lid PVV-kandidaatstellingscommissie Eerste Kamer, vanaf juli 2014

vorige
  • leider PVV-delegatie Europees Parlement, van juli 2010 tot 20 september 2012

lijsttrekkerschappen
  • lijsttrekker PVV Europese verkiezingen 2009

5.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • h.a.v.o.

hoger beroepsonderwijs
  • opleiding makelaardij

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Op zijn voorstel werden (dertigleden)debatten gehouden over onder meer het effect van de vliegtax op werkgelegenheid, de A4 Midden-Delfland, een staking door Europese ambtenaren en arbeidsmigratie uit Zuid- en Oost-Europa
  • In 2015 werd een door hem ingediende motie van wantrouwen tegen staatssecretaris Mansveld verworpen met alleen de PVV-fractie vóór

opvallend stemgedrag
  • Behoorde in 2023 tot de drie leden van zijn fractie, die tegen een motie-Baudet stemden over behandelingen met puberteitsremmers en hormoonblokkers verbieden voor minderjarigen

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Tijdens de formatie-onderhandelingen in 2010 was hij secondant van PVV-leider Geert Wilders

uit de privésfeer
  • Groeide op in Oostvoorne

8.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
1 zoon


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 17 februari 2021.