Drs. M. (Martin) Bosma

foto Drs. M. (Martin) Bosmavergrootglas

Martin Bosma (1964) is sinds 30 november 2006 lid van de Tweede Kamerfractie van de PVV . Hij was in de periode 2004-2006 medewerker van de fractie Groep-Wilders en daarvoor werkzaam in de journalistiek en onder meer mededirecteur van een mediabedrijf. De heer Bosma houdt zich als Kamerlid vooral bezig met hoger en wetenschappelijk onderwijs, media en cultuur. Hij is fractiesecretaris en tweede ondervoorzitter van de Kamer. Eerder was hij lid van de onderzoekscommissie onderwijsvernieuwingen.

PVV
in de periode 2006-heden: lid Tweede Kamer

Voornaam (roepnaam)

Martin (Martin)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Wormer, 16 juli 1964

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • waarnemend voorzitter Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 2012 tot 25 september 2012 (als laatst afgetreden (tweede) ondervoorzitter)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 30 november 2006
  • campagneleider referendum Europese Grondwet ('Nederland moet blijven'), 2005

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

vorige (2/5)
  • presentator "Hoeksteen Live!", tv-programma van Salto Amsterdam
  • columnist "NRC Handelsblad", van november 2010 tot juli 2011

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/4)
  • voorzitter Interparlementaire Commissie Nederlandse Taalunie
  • tweede ondervoorzitter Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 30 juni 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Diende in 2016 samen met Geert Wilders een initiatiefwetsvoorstel in over intrekking van de goedkeuringswet associatieovereenkomst tussen de Europese Unie en Oekraïne (34.499 )
  • Diende in 2014 samen met Geert Wilders een initiatiefwetsvoorstel in over het stellen van regels over het uiterlijk van Zwarte Piet. De Tweede Kamer verwierp het voorstel in 2017. (34.078 )

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.