E. (Esther) Ouwehand

foto E. (Esther) Ouwehand
bron: Tweede Kamer

Esther Ouwehand (1976) is sinds 30 november 2006 lid van de Tweede Kamerfractie van de PvdD (Partij voor de Dieren). Zij vervangt sinds 11 oktober 2018 Marianne Thieme als fractievoorzitter. Ook in januari-mei 2012 nam zij het fractievoorzitterschap waar. Mevrouw Ouwehand was eerder medewerker op het partijbureau van de Partij van de Dieren.

PvdD
in de periode 2006-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Esther (Esther)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Katwijk, 10 juni 1976

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • GroenLinks
  • Partij voor de Dieren, vanaf oktober 2001

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/6)

  • coördinator partijbureau Partij voor de Dieren, vanaf 2004
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 november 2006 tot 17 november 2015
  • waarnemend fractievoorzitter Partij voor de Dieren, Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 24 januari 2012 tot 14 mei 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 18 oktober 2016
  • fractievoorzitter Partij voor de Dieren, Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 11 oktober 2018

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet van 17 november 2015 tot 18 oktober 2016 tijdelijk vervangen door Frank Wassenberg

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige
  • lid bestuur Jongerencentrum "De Schuit" te Katwijk
  • lid bestuur Stichting "Factor Welzijn" te Katwijk

afgeleide functies, presidia etc.
  • lid Stuurgroep Parlementaire Zelfreflectie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 11 maart 2008 tot 4 december 2008
  • lid werkgroep Herziening reglement van orde (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 13 maart 2018

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/5)
  • OP haar verzoek werden (spoed)debatten gehouden over onder meer de invloed van de gentechlobby en het aanvragen van voedselpatenten door multinationals
  • Op 3 maart 2015 verwierp de Tweede Kamer een door haar ingediende motie over afkeuring van het beleid van minister Kamp inzake de gaswinning in Groningen. De motie kreeg alleen steun van PvdD, PVV en 50PLUS.

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 2010 door 'Natuurmonumenten' uitgeroepen tot groenste politicus van 2009/2010
  • In 2010 was zij aanvankelijk niet op de kandidatenlijst voor de Tweede Kamer geplaatst, maar het partijcongres zette haar alsnog met 184 tegen 140 stemmen op plaats twee

uit de privésfeer
  • Zij is vegetariër (sinds haar puberteit)
  • Haar vader was metselaar
 

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.