M.G.J. (Mark) Harbers

foto M.G.J. (Mark) Harbersvergrootglas

Mark Harbers (1969) is sinds 26 oktober 2017 staatssecretaris van Justitie en Veiligheid in het kabinet-Rutte III . Van 1 december 2009 tot 26 oktober 2017 was hij Tweede Kamerlid voor de VVD. Hij was financieel woordvoerder van de VVD-fractie en sinds maart 2017 fractiesecretaris en eerste ondervoorzitter van de Tweede Kamer. Verder was hij voorzitter van de commissie voor de Rijksuitgaven. De heer Harbers was eerder politiek adviseur van minister Zalm en in de periode 2007-2009 wethouder van Rotterdam. In 2002-2007 was hij lid van de Rotterdamse gemeenteraad.

VVD
in de periode 2009-heden: lid Tweede Kamer, staatssecretaris

Voornamen (roepnaam)

Markus Gerardus Jozef (Mark)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Ede, 19 april 1969

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1987

Hoofdfuncties/beroepen

  • lid raad deelgemeente Rotterdam-Kralingen/Crooswijk, van 1992 tot 1998
  • werkzaam bij communicatieadviesbureau "BIKKER" te Rotterdam, van 1997 tot 2000
  • werkzaam bij communicatieadviesbureau "Dröge & Van Drimmelen" te 's-Gravenhage, van 2000 tot 2004
  • lid gemeenteraad van Rotterdam, van 16 mei 2002 tot 26 april 2007
  • hoofd communicatie, Kenniscentrum Grote Steden, van 2004 tot juni 2006
  • politiek adviseur van minister G. Zalm, van juni 2006 tot april 2007
  • wethouder (van economie, haven en milieu) van Rotterdam, van 26 april 2007 tot 22 april 2009
  • ondernemer Consultancy Zalmhaven, 2009
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1 december 2009 tot 26 oktober 2017
  • staatssecretaris van Justitie en Veiligheid (belast met vreemdelingenzaken, migratie, vluchtelingenzaken en beleid mensenhandel), vanaf 26 oktober 2017

takenpakket (bewindspersoon)
  • Is als staatssecretaris belast met 1. vreemdelingenzaken/migratie; 2. Immigratie- en Naturalisatiedienst, Centrale Opvang Asielzoekers en Dienst Terugkeer Vreemdelingen; 3. artikel 1F Vluchtelingenverdrag; 4. grensbewaking in vreemdelingenzaken; 5. Rijkswet Nederlanderschap; 6. beleid mensenhandel en 7. internationaal migratiebeleid

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich als Kamerlid aanvankelijk bezig met onderwijsbeleid en cultuur
  • Voerde in 2011-2016 namens zijn fractie het woord bij de algemene financiële beschouwingen

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn huwelijk met Bart Rövekamp werd voltrokken door burgemeester Opstelten en de Haagse wethouder Frits Huffnagel

woonplaats
Rotterdam

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.