R.M. (Renske) Leijten BA

foto R.M. (Renske) Leijten BA
bron: Tweede Kamer

Renske Leijten (1979) is sinds 30 november 2006 lid van de Tweede Kamerfractie van de SP. Mevrouw Leijten was voorzitter van ROOD, de jongerenorganisatie van de SP. Zij was woordvoerder gezondheidszorg, welzijn en sport van de SP-fractie. Nu is mevrouw Leijten woordvoerder Europa/EU, financiën en de toekomst van de euro.

SP
in de periode 2006-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Renske Maria (Renske)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leiden, 17 maart 1979

3.

Partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij), vanaf april 2002

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • medewerker secretariaat (fractieondersteuning), SP-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 2005 tot november 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 november 2006 tot 6 februari 2014
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 29 mei 2014

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet tussen 6 februari tot 14 mei 2014 tijdelijk vervangen door Tjitske Siderius en daarna tot 29 mei 2014 door Henri Swinkels

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc. (2/5)
  • rapporteur nieuwe EU-meerjarenbegroting (Tweede Kamer der Staten-Generaal)
  • rapporteur Toekomst van Europa (Tweede Kamer der Staten-Generaal)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/15)
  • Op 4 juni 2015 verwierp de Tweede Kamer een door haar ingediende motie van wantrouwen tegen staatssecretaris Van Rijn vanwege de ontijdige en onjuiste informatie aan de Tweede Kamer over de uitvoeringsproblemen bij het trekkingsrecht pgb. De motie kreeg steun van SP, PVV, CDA, GroenLinks, GBK, 50PLUS en Partij voor de Dieren.
  • Diende in 2016 samen met Hanke Bruins Slot (CDA) en Lea Bouwmeester (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in over een verbod op winstuitkering door zorgverzekeraars. Het wetsvoorstel ligt bij de Eerste Kamer. In 2018 werd een novelle ingediend (34.522, 34.995)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Beviel in oktober 2015 van haar tweede zoon, maar nam geen zwangerschaps- en bevallingsverlof
  • Groeide van 5 tot 10 jaar op in een gezinshuis, als eigen kind
  • Haar vader was jeugdreclasseringsbeamte; haar moeder is raadsmedewerker bij de Raad voor de Kinderbescherming

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.