Dr. P.J.G. (Paul) Tang

foto Dr. P.J.G. (Paul) Tang
bron: European Parliament 2019

Paul Tang (1967) is sinds 1 juli 2014 lid van het Europees Parlement voor de PvdA. De heer Tang is lid van de commissies begroting en economische en monetaire zaken. In 2014 was hij lijsttrekker bij de Europese verkiezingen. Hij houdt zich als EP-lid bezig met belastingen en bescherming van digitale rechten en datarechten. De heer Tang was in 2007-2010 financieel en fiscaal woordvoerder van de PvdA-Tweede Kamerfractie. Daarvoor verrichtte hij onderzoek bij het Centraal Planbureau en was hij plaatsvervangend directeur van de directie Algemene Economische Politiek van het ministerie van Economische Zaken. In 2010 werd hij zelfstandig adviseur en daarna was bij econoom bij 'Boer & Croon'.

PvdA
in de periode 2007-heden: lid Tweede Kamer, lid Europees Parlement

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Paul Johannes George (Paul)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Haarlem, 23 april 1967

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1987

fractie Europees Parlement
  • Fractie van de Progressieve Alliantie van Socialisten en Democraten
  • Fractie van S&D (Socialisten en Democraten)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/12)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1 maart 2007 tot 17 juni 2010
  • econoom bij adviesbureau "Boer & Croon", van september 2011 tot januari 2014
  • lid Raad van Bestuur Kansspelautoriteit, van 1 april 2012 tot januari 2014
  • lid Europees Parlement, vanaf 1 juli 2014

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Europese (parlements)commissies e.d.

  • lid begrotingscommissie, van juli 2014 tot juli 2019
  • lid commissie economische en monetaire zaken, vanaf juli 2014
  • plaatsvervangend lid commissie industrie, onderzoek en energie, van juli 2014 tot juli 2019
  • lid delegatie in het Parlementair Stabilisatie- en Associatiecomité EU-Servië, vanaf juli 2014
  • plaatsvervangend lid delegatie voor de betrekkingen met de Verenigde Staten, vanaf juli 2014
  • lid bijzondere commissie onderzoek belastingafspraken EU-landen, vanaf februari 2015
  • plaatsvervangend lid commissie emissiemetingen in de automobielsector, van 21 januari 2016 tot 4 april 2017
  • lid commissie begrotingscontrole, vanaf 11 juli 2019
  • plaatsvervangend lid commissie burgerlijke vrijheden, justitie en binnenlandse zaken, vanaf 11 juli 2019

7.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Raad van Commissarissen Stichting Waarborgfonds Eigen Woningen, vanaf mei 2010

vorige
  • columnist weekblad "De Groene Amsterdammer", van mei 2011 tot mei 2013

8.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

9.

Activiteiten

als parlementariër
  • Behalve met financiële onderwerpen hield hij zich als Kamerlid bezig met pensioenen, inkomensbeleid en luchtvaartterreinen
  • Nam in 2008 van Crone (PvdA) de medeverdediging over van een initiatiefwetsvoorstel over rechtsbescherming van belastingplichtigen bij controlehandelingen van de fiscus. Er komt een beroep- en bezwaarprocedure tegen informatieverzoeken van de belastinginspectie. (30.645)

als Europarlementariër


op het gebied van de EU (2/5)
  • Bracht in 2018 een rapport uit over een eerlijker en doelmatiger grondslag voor belasting van de winsten van multinationals
  • Rapporteur richtlijn belasting op digitale diensten

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

10.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/4)
  • Hem werd in september 2009 een maand het woordvoerderschap financiën ontnomen, nadat hij de Macro-economische Verkenningen aan RTL4 had gegeven en daarmee de embargoregeling had geschonden
  • Overwoog zich in de strijd om het lijsttrekkersschap van de PvdA te mengen maar zag daar uiteindelijk van af
  • Mede-initiatiefnemer van de datavakbond (opgericht op 23 mei 2018)

uit de privésfeer
  • Groeide op in Alkmaar
  • Eén van zijn promotoren was Rick van der Ploeg

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

11.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

12.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.