Dr. M.L. (Mei Li) Vos

foto Dr. M.L. (Mei Li) Vos

Openhartige en goedlachse PvdA-politica met 'oriëntaalse' roots. Kwam in 2007 in de Tweede Kamer na oprichtster en voorzitter te zijn geweest van het zich op flexwerkers en deeltijd-werknemers richtende AVV (het Alternatief voor Vakbond). Adviseerde daarvoor onder meer de overheid over de gevolgen van informatisering en over communicatie. Werd na haar eerste periode in de Kamer (tot 2010) directeur p.r. en public affairs van Orange Gas en opnieuw publiciste. Keerde in 2012 terug als Kamerlid. Was woordvoerster flexwerkers, marktwerking en kansspelen en hield zich ook bezig met wetenschapsbeleid, consumentenbeleid en financieel toezicht. Ondervoorzitter van de enquêtecommissie Fyra. Is sinds 2017 wederom bestuurder van het AVV.

PvdA
in de periode 2007-2017: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Mei Li (Mei Li)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Eindhoven, 31 maart 1970

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 16 mei 2002

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/15)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1 maart 2007 tot 17 juni 2010
  • associate partner NPEX, van augustus 2010 tot augustus 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 2012 tot 23 maart 2017
  • vicevoorzitter AVV (Alternatief voor Vakbond), vanaf 1 september 2017 (belast met zzp-tak, public affairs en ledenwerving)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter Stichting Wonderfeel (concerten in samenwerking met natuurmonumenten), vanaf 1 januari 2014

vorige (2/8)
  • lid benoemingscommissie 'Dichter des Vaderlands', 2012
  • lid bestuur Internationale Theaterschool Festival, van 2007 tot 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/4)
  • lid tijdelijke commissie parlementair onderzoek Fyra (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 4 juli 2013 tot 19 december 2013
  • lid parlementaire enquêtecommissie Fyra (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 19 december 2013 tot 19 januari 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Nam in 2016 de verdediging van Jacques Monasch over van een door hem en Agnes Mulder (CDA) ingediend initiatiefwetsvoorstel in over een uiterste betaaltermijn van zestig dagen voor grote ondernemingen. Het voorstel werd in 2017 aanvaard. (34.559)
  • Diende in 2017 samen met Sharon Gesthuizen (SP) een initiatiefnota in over tolken en vertalers ('Een gelijk speelveld voor tolken en vertalers') (34.701)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer (3/5)
  • Groeide op in Arnhem en Indonesië
  • Woonde in Veldhoven in een Christelijke commune
  • Haar vader was onder meer eigenaar van een boekwinkel en later directeur van een ontwikkelingshulporganisatie. Haar moeder was verpleegkundige en grafisch ondernemer.

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.