M. (Fleur) Agema

foto M. (Fleur) Agema
bron: Tweede Kamer

Fleur Agema (1976) is sinds 30 november 2006 lid van de Tweede Kamerfractie van de PVV. Mevrouw Agema heeft een masterdegree in de architectuur en was ontwerper bij een architectenbureau. Verder was zij lid van Provinciale Staten in Noord-Holland. Mevrouw Agema is woordvoerster ouderenzorg, gehandicaptenzorg en jeugdzorg. Tot mei 2015 was zij vicefractievoorzitter.

PVV
in de periode 2006-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Marie-Fleur (Fleur)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Purmerend, 16 september 1976

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • LPF (Lijst Pim Fortuyn), van juli 2002 tot 15 maart 2004
  • PVV (Partij voor de Vrijheid), vanaf 22 november 2006

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/6)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 5 mei 2015
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 november 2006 tot 13 januari 2015
  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, van 20 maart 2003 tot 15 maart 2007
  • ontwerper en projectleider op een architectenbureau, van 1999 tot september 2003

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet van 13 januari tot 5 mei 2015 als Tweede Kamerlid vervangen door Karen Gerbrands

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige
  • columniste "FAB Magazine" (online vrouwentijdschrift)

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/5)
  • Interpelleerde op 11 april 2013 staatssecretaris Van Rijn over het bericht dat (de) extra investeringsmiddelen (voor de zorg) slecht worden besteed (33.608)
  • In 2010 zorgde een door haar als eerste ondertekende motie ervoor dat rollator en andere loophulpmiddelen in het basispakket van de AWBZ en Zvw bleven

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 2003 via de LPF-kandidatenlijst gekozen tot Statenlid, maar was van 15 maart 2004 tot maart 2007 onafhankelijk Statenlid. Had op 17 oktober 2003 samen met de twee andere Statenleden van de LPF het vertrouwen opgezegd in het bestuur van de LPF.
  • Kaartte in de Staten van Noord-Holland de soms ongecontroleerde verstrekking van subsidies aan belangenorganisaties aan. Werkte daarbij samen met de journalist Peter Siebelt, die over de subsidieverlening door de provincie Noord-Holland het boek "Sinistra" schreef.
  • Was in maart-april 2012 bij de onderhandelingen op het Catshuis tussen VVD, CDA en PVV over aanvullende bezuinigingen secondant van Geert Wilders

uit de privésfeer (3/4)
  • Kreeg in mei 2014 een relatie met toen oud-PVV-Tweede Kamerlid Leon de Jong. Hij is inmiddels weer haar collega.
  • Sloot haar studie architectuur af met het ontwerp van een gevangenis en een nieuw model voor detentie
  • Was begin jaren negentig schipper op jongerenzeilkampen

e-mailadres
m.agema@tweedekamer.nl

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.