VVD-Kamerlid Cornielje benoemd tot Commissaris in Gelderland

vrijdag 13 mei 2005, 13:30

Het kabinet stemt in met de benoeming van het VVD-Tweede-Kamerlid Clemens Cornielje tot nieuwe Commissaris van de Koningin in Gelderland. De benoeming gaat op 31 augustus a.s. in. Provinciale Staten van Gelderland hadden hem vorige maand voor de functie voorgedragen.

Clemens Cornielje was lange tijd onderwijswoordvoerder van de VVD, maar hield zich de laatste tijd vooral bezig met criminaliteitsbestrijding. In 2002 werd hij vrij verrassend gepasseerd voor de functie van staatssecretaris van Onderwijs.

Cornielje volgt zijn partijgenoot Jan Kamminga op, die het Commissariaat begin dit jaar verruilde voor het voorzitterschap van de metaalwerkgevers. Sinds 1957 zijn, met uitzondering van de periode 1991-1996 toen D66 in de persoon van Jan Terlouw de Commissaris leverde, liberalen Commissaris van de Koningin in Gelderland.

bron: www.gelderland.nl


alle Commissarissen van Gelderland

Berends, J.C.G.M. Berends, J.C.G.M., vanaf 1 februari 2019
Cornielje, C.G.A. Cornielje, C.G.A., van 31 augustus 2005 tot 1 februari 2019
Kamminga, J. Kamminga, J., van 1 januari 1997 tot 1 januari 2005
Terlouw, J.C. Terlouw, J.C., van 1 november 1991 tot 1 december 1996
Oele, A.P. Oele, A.P., van 1 juni 1991 tot 1 november 1991
Bruijne, M. deBruijne, M. de, van 16 november 1983 tot 29 mei 1991
Geertsema, W.J. Geertsema, W.J., van 1 december 1973 tot 1 november 1983
Bloemers, H.W. Bloemers, H.W., van 1 april 1957 tot 1 juni 1973
Quarles van Ufford, C.G.C. Quarles van Ufford, C.G.C., van 1 januari 1946 tot 1 januari 1957
Heemstra, S. baron vanHeemstra, S. baron van, van 20 juli 1945 tot 1 januari 1946
Koeverden, G.W.J. vanKoeverden, G.W.J. van, van 7 mei 1945 tot 20 juli 1945
Heemstra, S. baron vanHeemstra, S. baron van, van 16 april 1925 tot 19 september 1944
Citters, S. vanCitters, S. van, van 1 augustus 1909 tot 16 april 1925
Mollerus van Westkerke, J.H.M. baron Mollerus van Westkerke, J.H.M. baron, van 1 juni 1880 tot 5 januari 1909
Limburg Stirum, L.G.A. graaf vanLimburg Stirum, L.G.A. graaf van, van 1 januari 1853 tot 1 juni 1880
Schimmelpenninck van der Oye, W.A. baron Schimmelpenninck van der Oye, W.A. baron, van 1 augustus 1850 tot 1 januari 1853