Prof.Mr.dr. G.M. Verrijn Stuart

foto Prof.Mr.dr. G.M. Verrijn Stuart

Econoom die in 1934 zijn vader, de vooraanstaande econoom C.A. Verrijn Stuart, opvolgde als hoogleraar staathuishoudkunde en handelsrecht aan de Rijksuniversiteit Utrecht. Was aanvankelijk werkzaam in het bankwezen en werd in 1925 hoogleraar in Rotterdam. Na de oorlog directeur van de Amsterdamsche Bank. In 1958 werd hij voorzitter van de SER, wat hij tot 1964 bleef. Publiceerde met name over het krediet- en bankwezen en over monetaire vraagstukken.

in de periode 1958-1964: voorzitter SER

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Gerard Marius

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 16 september 1893

overlijdensplaats en -datum
Amsterdam, 25 oktober 1969

3.

Hoofdfuncties/beroepen (3/13)

  • hoogleraar staatshuishoudkunde en theorie en geschiedenis der statistiek, Rijksuniversiteit Utrecht, van 15 oktober 1934 tot 1 januari 1940
  • buitengewoon hoogleraar staathuishoudkunde, in het bijzonder de leer van het bankwezen en van de internationale economische betrekkingen (Gemeentelijke) Universiteit van Amsterdam, van 16 september 1952 tot 1 september 1962
  • buitengewoon hoogleraar staathuishoudkunde, in het bijzonder de leer van de internationale economische betrekkingen, (Gemeentelijke) Universiteit van Amsterdam, van 1 september 1964 tot 1 januari 1965

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties (2/4)

  • voorzitter Raad van Commissarissen N.V. "Amsterdamsche Bank", vanaf 1955
  • voorzitter Commissie Benelux, SER

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Hij promoveerde bij zijn vader. Zijn vader was hoogleraar staathuishoudkunde in Delft, Groningen en Utrecht en directeur van het Centraal Bureau voor de Statistiek
  • Een zoon van hem was hoogleraar informatica in Leiden

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.