Prof.Dr. K. (Kim) Putters

foto Prof.Dr. K. (Kim) Puttersvergrootglas

Kim Putters (1973) is sinds 15 juni 2013 directeur van het Sociaal en Cultureel Planbureau. Hij was van 11 juni 2003 tot 15 juni 2013 Eerste Kamerlid voor de PvdA. De heer Putters was universitair docent aan de Tilburgse School voor Politiek en Bestuur en bestuurskundige bij het Instituut Beleid en Management Gezondheidszorg van de Erasmus Universiteit Rotterdam en is sinds december 2008 is hij in Rotterdam hoogleraar management van instellingen in de gezondheidszorg. Tevens was hij raadslid in Hardinxveld-Giessendam. Hij was vicevoorzitter van de PvdA-senaatsfractie en eerste ondervoorzitter van de Eerste Kamer.

PvdA
in de periode 2003-2013: lid Eerste Kamer

Voornaam (roepnaam)

Kim (Kim)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hardinxveld-Giessendam (Z.H.), 22 september 1973

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • directeur SCP (Sociaal en Cultureel Planbureau), vanaf 15 juni 2013
  • hoogleraar Management van Instellingen in de Gezondheidszorg (Professor of Health Management) bij het Instituut Beleid Management Gezondheidszorg, Erasmus Universiteit Rotterdam, vanaf 1 december 2008
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 10 juni 2003 tot 15 juni 2013

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

huidige (2/13)
  • lid SER (Sociaal-Economische Raad), vanaf 1 februari 2017
  • voorzitter adviescommissie samenwerking musea, Museumvereniging, vanaf maart 2014

vorige (2/32)
  • lid begeleidingscommissie Onderzoek UMC Radboud, Onderzoeksraad voor Veiligheid, van juni 2007 tot 2010
  • lid Raad van Toezicht van de fusiestichting KBCZ en Revalidatiecentrum de Trappenberg, van 2006 tot 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/5)
  • lid Huishoudelijke Commissie (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 5 juli 2011 tot 15 juni 2013
  • lid College van Senioren (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 5 juli 2011 tot 15 juni 2013

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was stuurman/schipper

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.