Dr. A.J.W. (Jan) Boelhouwer

foto Dr. A.J.W. (Jan) Boelhouwer

Uit het provinciebestuur afkomstig PvdA-Tweede Kamerlid, dat zich vooral met de grondpolitiek, het waterbeleid, de luchtvaart en de grote spoorverbindingen bezighield. Was daarnaast een actief lid van het Beneluxparlement. Voor hij Kamerlid werd gedeputeerde voor verkeer en vervoer en bestuurlijke vernieuwing in Noord-Brabant en daarvoor docent psychologie aan de Katholieke Universiteit Brabant. Kritisch ingesteld Kamerlid, die mede daardoor waardering verwierf bij zijn collega's. Hij is sinds 1 oktober 2012 burgemeester van Gilze en Rijen. Eerder was hij daar en in Bernheze waarnemend burgemeester.

PvdA
in de periode 2003-2010: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Arie Jan-Willem (Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Tjimahi (Indonesië), 17 maart 1950

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/12)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 januari 2003 tot 30 november 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 15 januari 2008 tot 17 juni 2010
  • waarnemend burgemeester van Bernheze, van 10 oktober 2011 tot 1 oktober 2012 (vanwege mogelijke herindeling)
  • burgemeester van Gilze en Rijen, vanaf 1 oktober 2012

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter klankbordgroep Delta Maas, vanaf 2011
  • lid stuurgroep Delta Maas, vanaf 2011

vorige (2/19)
  • lid Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad, van februari 2008 tot juni 2010
  • lid Raad van Commissarissen Gasned, vanaf 2011

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 2005 een initiatiefwetsvoorstel in over de door de raad gekozen burgemeester (29.958)

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn echtgenote was verpleegkundige

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.