Drs. J.H. (Jean) Eigeman

foto Drs. J.H. (Jean) Eigeman
bron: Hans Kouwenhoven

Senator voor de PvdA, na onder meer wethouder in Culemborg en plaatsvervangend directeur bestuurlijke en juridische zaken bij de VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten) te zijn geweest. Begon zijn loopbaan als leraar maatschappijleer en was gewestelijk voorzitter van de PvdA in Gelderland. Nauw betrokken bij het lokale bestuur, maar ook internationaal georiënteerd. Hield zich als Eerste Kamerlid onder meer bezig met Europese samenwerking, waterstaat, socialewerkvoorziening en natuurbeleid (landbouw en milieu).

PvdA
in de periode 2003-2011: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Jean Henry (Jean)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 6 januari 1954

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1 juli 1975

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • secretaris/directeur Intergemeentelijk Samenwerkingsverband Rivierenland te Tiel, van 1 april 1999 tot 1 januari 2001
  • plaatsvervangend directeur bestuurlijke en juridische zaken, VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten), van 1 januari 2001 tot 1 februari 2006
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 10 juni 2003 tot 7 juni 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/5)
  • voorzitter Stichting "De Rijdende School" (voorziening voor kinderen van circus- en kermisexploitanten), vanaf 2007
  • associated expert VNG International, vanaf 2010

vorige (2/18)
  • lid Raad van Toezicht Movisie, van 2007 tot 2010
  • lid Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
ondervoorzitter tijdelijke commissie subsidiariteitstoets (Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal), van maart 2006 tot september 2009

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was onder meer woordvoerder bij de behandeling van het wetsvoorstel tot goedkeuring van het Verdrag van Lissabon

opvallend stemgedrag (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn echtgenote is docente wiskunde/locatieleiding school Voortgezet Onderwijs

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.