Mr. F. (Fred) Schonewille

foto Mr. F. (Fred) Schonewille
bron: Fotobureau Dijkstra

Notaris en plaatsvervangend rechter in de LPF-Tweede Kamerfractie 2002-2003, die zich in de Tweede Kamer bezighield met justitie (algemeen, civiel en familierecht), Grondwetszaken, verkeer en waterstaat en Europese zaken. Maakte zich met Dittrich (D66) sterk voor het verlenen van spreekrecht aan slachtoffers van misdrijven.

LPF
in de periode 2002-2003: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Fred (Fred)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Assen, 3 maart 1969

3.

Partij/stroming

partij(en)
LPF (Lijst Pim Fortuyn)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 mei 2002 tot 30 januari 2003
  • onderzoeker Molengraaff Instituut, Universiteit Utrecht
  • partner Schonewille & Schonewille Legal mediation, vanaf februari 2013

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • docent mediationcursussen
  • hoofdredacteur "Nederlandse Mediation", vanaf juli 2014

vorige
  • rechter-plaatsvervanger i.o., van 2001 tot 2002

afgeleide functies, presidia etc.
ondervoorzitter vaste commissie voor Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 3 oktober 2002 tot 30 januari 2003

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich als Tweede Kamerlid bezig met onder meer justitie, binnenlandse zaken en verkeer en waterstaat
  • Nam in september 2002 mede de verdediging op zich van een eerder door Dittrich (D66) ingediend initiatiefvoorstel over een spreekrecht in strafzaken voor slachtoffers en nabestaanden

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.