Ir. R.W.F. (Roland) Kortenhorst

foto Ir. R.W.F. (Roland) Kortenhorst
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Fotobureau Dijkstra

Ondernemer in de scheepsbouw en later in de luchtvaart, die ruim zes jaar Tweede Kamerlid was voor het CDA. Zoon van een arts. Was directeur van diverse scheepswerven, met name in Friesland en zat in die provincie ook in Provinciale Staten. In de Tweede Kamer was woordvoerder defensiematerieel. Verder hield hij zich bezig met het zeescheepvaartbeleid en was hij voorzitter van de vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat. Vertrok uit de Kamer om luchtvaartbedrijf Sky-Taxi op te zetten. Is nu voorzitter van een brancheorganisatie en werkzaam als zelfstandig ondernemer.

CDA
in de periode 2002-2008: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Roland Werner François (Roland)

geboorteplaats en -datum
Eindhoven, 14 juni 1958, opmerking: NP: Eindhoven, andere bron Delft

2.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

3.

Hoofdfuncties/beroepen (5/16)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 mei 2002 tot 3 september 2008
  • eigenaar luchtvaartmaatschappij "Sky Taxi", van januari 2008 tot 2009
  • voorzitter Koninklijke FOSAG (Federatieve Ondernemersorganisatie in de Onderhouds-, Schilders-, Afwerk-, Metaalconserverings- en Glaszettersbranche), van 2009 tot 2011
  • eigenaar/directeur "Linking Partners" GmbH, vanaf oktober 2008
  • mede-eigenaar "Medical Precision BV" (technologiebedrijf), vanaf januari 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

vorige (2/21)
  • lid hoofdbestuur MKB Nederland, van 2010 tot november 2018
  • lid bestuur 'Vereniging oud-leden William Froude'

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/4)
  • voorzitter vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 10 april 2007 tot 3 september 2008
  • plaatsvervangend lid Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa en West-Europese Unie, van 23 november 2007 tot 29 september 2009

comités van aanbeveling, erefuncties etc. (2/5)
  • lid Comité van Aanbeveling commissie "Verre Oosten Reizen", van het Scheepbouwkundig Gezelschap 'William Froude'
  • lid Comité van Aanbeveling Studiereis Studenten ISAC, vanaf 19 februari 2008

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Het door hem opgezette luchtvaartbedrijf "Sky-taxi" ging in januari 2010 failliet

8.

Publicaties van/over

literatuur/documentatie
Ned. Patriciaat, 1964

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.