W.E. (Winny) de Jong

foto W.E. (Winny) de Jong

In Duitsland opgegroeide politica, die zichzelf aanmerkte als de door Pim Fortuyn aangewezen leidster van de LPF. Was onder meer actrice en fotomodel en werkte later bij het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel. Stond in mei 2002 derde op de kandidatenlijst van de LPF. Stortte echter op de verkiezingsdag geestelijk in, waarna niet zij maar Herben leider van de fractie werd. Haar emotionele en onconventionele optreden in de fractie leidde uiteindelijk tot een breuk, waarna zij leidster werd van Conservatieven.nl. Haalde bij de verkiezingen van januari 2003 echter geen zetel. Verzamelde dure sportauto's. Sprak met een Duits accent en was een geliefd onderwerp van satirische programma's.

LPF, groep-De Jong (ex-LPF)
in de periode 2002-2003: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Winifred Eleonora (Winny)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hazerswoude-Rijndijk (gem. Hazerswoude), 9 oktober 1958

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • LPF (Lijst Pim Fortuyn), tot 1 oktober 2002
  • De conservatieven.nl, vanaf november 2002

lid tussentijds gevormde fractie(s)
groep-De Jong, van 3 oktober 2002 tot 30 januari 2003

partij waarop werd gestemd
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • adviseur voor Nederlandse bedrijven op de Duitse markt
  • eigenares vertaalbureau (Duits/Nederlands)
  • fractievoorzitter groep-De Jong, Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 oktober 2002 tot 30 januari 2003
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 28 mei 2002 tot 30 januari 2003

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Kamer onder meer bezig met landbouw, voedselkwaliteit en Europese zaken

8.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/5)
  • Poseerde in januari 2003 tijdens de verkiezingscampagne, als verkiezingsstunt, voor het mannenblad 'Panorama'
  • Verliet samen met Cor Eberhard de LPF-fractie, nadat op 1 oktober 2002 19 fractieleden zich voor haar vertrek hadden uitgesproken. De meerderheid nam dat besluit omdat zij en Eberhard kritiek hadden geleverd op het 'ondemocratische bestuur van de fractie' en de 'onaantastbare positie' van Ferry Hoogendijk.
  • Was na het vertrek van Mat Herben als fractievoorzitter kandidaat voor zijn opvolging, maar kreeg alleen steun van Cor Eberhard

uit de privésfeer (3/6)
  • Haar vader werkte bij een Duits filiaal van een fabrikant van betonmixers
  • Was volgens fractiegenoten manisch-depressief. Sloot zichzelf soms lange tijd op in het toilet.
  • Werkte als fotomodel en filmactrice, en als assistent van een hoogleraar

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.