C.W.A. (Corien) Jonker

foto C.W.A. (Corien) Jonker

Uit Brabant afkomstig CDA-Tweede Kamerlid dat vooral deskundig was op het gebied van het Europees justitiebeleid. Dat kwam onder meer door haar managementservaringen bij de Immigratie- en Naturalisatiedienst. Voor haar Kamerlidmaatschap was zij voorts werkzaam als logopediste en als organisatie-adviseur in de zorg- en onderwijssector. Verder was zij enige jaren Statenlid. In de Kamer hield zij zich onder meer bezig met antidiscriminatiebeleid en emancipatie. Als lid van de parlementaire vergaderingen van Raad van Europa en OVSE was zij geregeld lid van verkiezingsmissies.

CDA
in de periode 2002-2010: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Cornelia Willemien Anke (Corien)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Maarheeze, 20 februari 1966

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 1984

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/11)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 5 maart 2002 tot 23 mei 2002
  • unitmanager IND (Immigratie- en Naturalisatie Dienst), ministerie van Justitie, van mei 2002 tot augustus 2004
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 31 augustus 2004 tot 30 november 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1 maart 2007 tot 17 juni 2010
  • fellow School of Public Leadership, University of Stellenbosch (Johannesburg, Z.A.), vanaf februari 2013

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid uitvoerend bestuur Nederlands Helsinki Comité, vanaf april 2011
  • adviseur IND (Immigratie- en Naturalisatiedienst), vanaf mei 2011

vorige
  • lid Parlementaire Vergadering Raad van Europa en West-Europese Unie, van 16 april 2007 tot juni 2010

afgeleide functies, presidia etc. (2/4)
  • lid Bureau (Parlementaire Vergadering Raad van Europa), van januari 2008 tot januari 2010
  • voorzitter vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 2 juli 2009 tot 17 juni 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was in haar eerste periode als Kamerlid in 2002 woordvoerster van haar fractie bij de behandeling van het wetsvoorstel Wet justitiële gegevens
  • In de Kamer hield zij zich in de periode 2004-2006 onder meer bezig met JBZ-aangelegenheden (justitie en binnenlandse zaken in Europees verband), maatschappelijk verantwoord ondernemen, internationale handel (WTO) en kennismigratie.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/4)
  • Was diverse malen waarnemer bij verkiezingen, onder meer in Montenegro, Servië, Armenië en de Palestijnse gebieden.
  • Was namens de Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa rapporteur over de humanitaire gevolgen van de oorlog in 2009 tussen Rusland en Georgië
  • Leidde in 2010 een OVSE-verkiezingsmissie naar Kirgizië en in mei 2012 naar Servië

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.