N. (Naïma) Azough

foto N. (Naïma) Azough

Tweede Kamerlid voor GroenLinks uit een Marokkaans-Nederlands arbeidersgezin. Werkte als programmamaker bij de IKON, De Balie en de VPRO. Was in 2002 korte tijd en daarna vanaf 2004 zes jaar Kamerlid. Was aanvankelijk woordvoerder op onderwijsgebied en later op het terrein van justitie, politie en vreemdelingenzaken. Zette zich onder meer in voor gehandicapten, ouderen en asielzoekers. Gedreven en enthousiast Kamerlid.

GroenLinks
in de periode 2002-2010: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Naïma (Naïma)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Asdif (Marokko), 1 april 1972

3.

Partij/stroming

partij(en)
GroenLinks

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/14)

  • associate partner "Colourful People", vanaf september 2017
  • speciaal rapporteur Preventien van extremisme en bevordering van sociale cohesie door jeugd- en onderwijsprofessionals, van augustus 2016 tot mei 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 juni 2009 tot 17 juni 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 maart 2004 tot 25 februari 2009
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 mei 2002 tot 30 januari 2003

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet tussen 25 februari en 17 juni 2009 als Tweede Kamerlid tijdelijk vervangen door Maurice Heemelaar

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

huidige
  • lid bestuur SOUK (Arabische muziek)
  • lid bestuur Scapino Ballet Rotterdam

vorige
  • lid bestuur MamaCash (wereldwijde steun aan baanbrekende initiatieven van vrouwen)
  • lid bestuur Prins Bernard Fonds te Amsterdam

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Diende in 2010 samen met Boris van der Ham (D66) en Anja Timmer (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in tot toevoeging van handicap en hetero- of homoseksuele gerichtheid als non-discriminatiegrond (eerste lezing grondwetsherziening) (32.411)
  • Diende in 2006 samen met José Smits (PvdA) en André Rouvoet (ChristenUnie) een initiatiefwetsvoorstel in over het tegengaan van discriminatie op grond van een handicap bij examens in het primair en voortgezet onderwijs. Het voorstel werd in 2008 ingetrokken, nadat de inhoud ervan was genomen in een regeringsvoorstel. (30.570)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was in Antwerpen actief in comité's tegen het Vlaams Blok

uit de privésfeer
Groeide op in Rotterdam-Zuid als dochter van een Marokkaanse metaalarbeider

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.